Kapitalizácia Tetheru prekročila historický míľnik! + pohľad na stablecoin boom 2020

0

Po explozívnom raste v druhom kvartáli 2020 kapitalizácia Tetheru prekonala $10 miliárd

Sektor stablecoinov – teda mincí, ktoré si držia hodnotu jedného dolára – zažíva v roku 2020 explozívny rast. Lídrom v tomto odvetví je kryptomena od spoločnosti Tether, sesterskej spoločnosti bury Bitfinex. Tether (USDT) bol vytvorený v roku 2016, keď Bitfinex po hacku stratil prístup k fiat menám. Burza týmto spôsobom umožnila svojím zákazníkom obchodovať Bitcoin voči doláru.

Veľmí rýchlo sa však ukázalo, že z novej kryptomeny nebude benefitovať iba Bitfinex. Záujem o USDT prejavili aj ďalšie burzy a dnes tento stablecoin využíva väčšina trhu. Najväčším partnerom je v súčasnosti Binance, no za zmienku určite stojí aj OKEx či Huobi Global.

Počet Tetherov v obehu sa na začiatku roka držal okolo štyroch miliárd. Počas pandémie koronavirusu z marca 2020 však začal prudko rásť. Najprv na šesť miliárd, o mesiac to už bolo sedem a dnes, 22.7. spoločnosť Tether na svojom Twitteri oficiálne oznámila prekročenie magickej desaťmiliardovej hranice.

Stablecoin boom v roku 2020

Dobrý rok však majú aj ďalšie stablecoiny. USD Coin od spoločnosti Circle (sesterská firma americkej banky Goldman Sachs) nedávno prekonal miliardu mincí v obehu, dvakrát viac, než v januári tohto roka.

Defi a decentralizované stablecoiny

A nezabudnime sa myriádu decentralizovaných stablecoinov – teda kryptomien, ktoré nespravuje žiadna centrálna autorita. Podobne ako Bitcoin. Decentralizovaný Dai sa pozledné dva mesiace zdvojnásobil svoju kapitalizáciu a momentálne sa pohybuje okolo 230 miliónov coinov v obehu.

Boom DeFi trhu mnohí prirovnávajú k ICO mánii spred troch rokov. DeFi je rozhodne jeden z najzaujímavejších trhov, ktoré sledujeme. Ak chcete vedieť o DeFi viac, pripravili sme pre vás tento článok: DeFi – Obrovský boj a príležitosti! Informujte sa a nenechajte si ujsť „druhú ICO mániu”

Prečo je rastúca kapitalizácia stablecoinov dôležitá?

Rastúci počet stablecoinov v obehu naznačuje, že záujem o kryptomeny rastie. Do trhu sa cez rôzne stablecoiny vlievajú miliardy dolárov, ktoré sú následne investované do Bitcoinu, či ďalších kryptomien. Z dlhodobého hľadiska sa to podľa mnohých expertov odzrkadlí aj na cene týchto kryptomien.

Chcete vedieť, ako v súčasnosti vyzerá trh s kryptomenami? Pozrite si túto videoanalýzu, kde sa dozviete všetko dôležité.