Indická štátna vláda udeľuje akreditáciu startupom Webu 2.0 a Webu 3.0

Novinky Vláda Indie
Vláda Indie, zdroj: shutterstock.com/Autor: PHOTO JUNCTION
BITmarkets BITmarkets

Vláda Telangány, štátu v Indii, oznámila spustenie programu India Blockchain Accelerator na podporu začínajúcich Web2 a Web3 startupov a vývojárov blockchainu zameraných na riešenie výziev v reálnom svete. Program bude spustený v spolupráci so spoločnosťou Unicorn, kryptoburzou CoinSwitch Kuber a Lumos Labs, firmou pre riadenie technologických inovácií. 

Rama Devi Lanka, riaditeľka pre vznikajúce technológie a dôstojník pre zvláštne služby (OSD), zdôraznila zámer štátu prijať blockchainové projekty naprieč rôznymi prípadmi použitia:

„Niektoré zo zaujímavých prípadov použitia, ktoré štát už pilotne vyskúšal v blockchaine, zahŕňajú: T-Chits (Chit fondy v blockchaine), Supply Chain (Seed Traceability), E-voting (Digital Voting Platform postavená pomocou blockchainu a AI) a ďalšie.”

Program hľadá riešenia založené na blockchaine pre skutočné problémy v rôznych obchodných vertikálach, vrátane fintoch, zábavy, udržateľnosti, infraštruktúry a nástrojov, logistiky a zdravotníctva: „Vláda Telangány pomôže zaistiť požadovaný regulačný rámec pre umožnenie a podporu rastu blockchainu.”

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Generálny riaditeľ sociálnej siete Instagram: „Aktívne skúmame možnosti integrácie NFT na našej platforme”

India na ceste za inováciou

Lanka tiež odhalila pokračujúce úsilie vlády o identifikáciu rôznych prípadov použitia v oblasti nezameniteľných tokenov (NFT), decentralizovaných financiách (DeFi) a ďalších krypto iniciatívach pre bežnú implementáciu. Uznala býčie zámer využiť nadchádzajúce inovácie blockchainu.

Spoluzakladateľ Lumos Labs Kaavya Prasad rezonoval s podobnými náladami, keď zdôraznil otvorenosť štátnej vlády novým blockchainovým iniciatívam. Zdôraznila potrebu väčšieho záujmu o štartupy a aplikácie za účelom efektívnejšieho pokroku.

Zakladateľ a generálny riaditeľ CoinSwitch Kuber Ashish Singhal navyše uviedol, že najlepšie globálne štartupy zajtrajška pobežia na blockchainovej infraštruktúre Web3 so zameraním na potenciál Indie stať sa čistým exportérom technológií.

Záver

Nedávna správa naznačila, že indická vláda nezavedie plošný zákaz kryptomien. Podľa indickej spravodajskej stanice NDTV zo schôdze vlády vyplynulo, že sa chystá vydanie zákona pre reguláciu krypta

Mohlo by ťa zaujímať: Analýza MATIC – podarí sa cene prekonať 5-mesačnú rezistenciu?

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: