BTC je v klasickej korekcii
BTC je v klasickej korekcii. Zdroj: Shutterstock.com/Cryptographer

4. decembra zažil Bitcoin najhorší obchodný deň od polovice mája, keď jeho cena klesla na dvojmesačné minimum 42 000 dolárov. Očakávane tento masívny pokles o 16 000 dolárov za menej ako 24 hodín viedol k zmene sentimentu investorov, keď sa populárny bitcoinový index Fear & Greed znovu dostal do oblasti „extrémneho strachu“.

Extrémny strach otriasa kryptokomunitou

Bitcoin Fear & Greed Index funguje ako indikátor momentálnych nálad investorov voči primárnej kryptomene. Sleduje niekoľko segmentov, ako je volatilita aktíva, objem, komentáre na sociálnych sieťach, prieskumy a ďalšie, aby poskytol výsledok medzi 0 (extrémny strach) a 100 (extrémna chamtivosť).

V nadväznosti na nedávne krviprelievanie v kryptomenovom priemysle metrika teraz ukazuje číslo 16, teda „extrémny strach”. Stojí za zmienku, že naposledy index ukázal číslo nižšie ako 16 21. júla. Vtedy sa hodnota BTC v USD ponorila pod 30 000 USD.

Index strachu a chamtivosti bitcoinov
Index strachu a chamtivosti Bitcoinov. Zdroj: Alternative.me

Článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Má iba informatívny charakter. Investovanie berte ako dlhodobú záležitosť. Podobné poklesy, aké sme mali minulý týždeň, len počas nasledujúcich rokov zažijeme minimálne 10-krát, pokiaľ sa trh nejako výrazne nezmení. Pre niekoho môže byť toto obdobie psychicky náročné. Dá nám ale možnosť spoznať seba samého a naše nedostatky.

Prečítaj si tiež: Binance pripravila veľkú zľavu pre traderov: Obchodovanie do konca februára skoro zadarmo!

Je čas „Buy The Dip”?

Zatiaľ čo „Extreme Fear“ nemusí znieť ako zvonček pre jednotlivcov, aby vstúpili na kryptotrh, mnoho odborníkov v skutočnosti verí, že Bitcoin je v tomto stave dobrou nákupnou príležitosťou. Stojí za zmienku, že miliardársky investor Warren Buffett raz povedal, že investori by mali byť chamtiví, keď sa dav bojí, a naopak.

Ako to tak vyzerá, úrady El Salvadoru (krajina Latinskej Ameriky, kde je Bitcoin zákonným platidlom) sú pre pokles ceny a podporujú Buffettovu tézu. Pred niekoľkými dňami prezident Nayib Bukele oznámil, že národ zakúpil ďalších 150 mincí za priemernú cenu tesne nad 48 500 $.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre