Hodnota Bitcoinu je najnižšia za niekoľko mesiacov. Aké sú za tým dôvody?

Sponzorované články Bitcoin klesol na cene
Bitcoin klesol na cene. Zdroj: shutterstock.com/Jin Odin
BITmarkets BITmarkets

Cena Bitcoinu v piatok klesla pod 55 000 dolárov, čo je najnižšia hodnota, akú BTC zaznamenal za posledné dva mesiace. Bitcoin sa obchoduje o 27 % nižšie v porovnaní s cenovým maximom na úrovni 74 000 dolárov. Pokles ceny bol spôsobený najmä likvidáciou dlhých pozícií na derivátových burzách. Podľa dát spoločnosti Coinglass, v priebehu 24 hodín bolo zlikvidovaných 54,9 milióna dolárov. 

Navštíviť 99Bitcoins

Obavy z navýšenia počtu Bitcoinov po skrachovaní Mt. Gox

Podľa dostupných informácií z médií, už skrachovaná japonská kryptomenová burza Mt. Gox začala svojim veriteľom vyplácať Bitcoiny v celkovej hodnote 8,5 miliardy dolárov. Očakáva sa, že časť vyplatených BTC investori odpredajú a to môže mať negatívny dopad na ďalší cenový vývoj. Nakoľko hodnota BTC v čase krachu Mt. Gox (r. 2014) bola len v stovkách dolárov, dnes, v čase vyplácania, sú jeho kupcovia v zisku desiatky až stovky tisíc dolárov. 

Silný štart bitcoinových ETF vystriedal miliardový odlev

Bitcoin mal po spustení burzou obchodovaných fondov silný začiatok a v polovici marca dosiahol rekordnú hodnotu 73 803,25 dolárov. Odvtedy však s dosahovaním vyšších cien zápasí.

„Pri aktíve, ktoré už dlhší čas konsoliduje, sa nazbiera veľa pozícií s vysokou pákou,” tvrdí Justin D’Anethan, zástupca spoločnosti Keyrock. Množstvo nazbieraných pozícii s vysokou pákou – likvidita, tvorí pre cenovú akciu akýsi „magnet”. Dôsledkom toho má cena tendenciu navštíviť miesta, kde je veľa stopiek, Daná situácia tak vytvára kaskádový efekt, kde sú obchodníci nútení zatvárať ich obchody v strate a to tlačí cenu ešte nižšie.

Zmeny úrokových sadzieb aj na čele USA

Inflácia, neistota a úrokové sadzby naďalej hýbu cenami kryptomien. Pokles kryptomenového trhu je súčasťou odpedaja, ktorého objemy sa z týždňa na týždeň stupňovali. A to najmä po tom, ako Jerome Powell oznámil, že v roku 2024 centrálna banka (FED), na úrokové sadzby už zrejme nesiahne

Ďalej tvrdí, že FED potrebuje o inflácií presvedčivejšie informácie, aby vôbec začala uvažovať nad ich znižovaním. 

No investori naďalej dúfajú, že tohto roku sa dočkajú minimálne jedného zníženia. Podľa nástroja FedWatch, pravdepodobnosť zníženia na septembrovom zasadnutí Federálneho výboru pre voľný trh (FOMC) je 65 %. 

Ku zvýšeniu predajného tlaku prispeli aj likvidácie

Podľa štatistík z webovej stránky Coinglass, za posledné štyri dni bolo zaznamenaných vyše 1,1 miliardy dolárov zlikvidovaných long pozícií. Na druhej strane pri coinoch, resp. pozíciách obchodníkov, ktorí stavili na short, bolo zlikvidovaných približne 400 miliónov dolárov.

Dôležitý dopad na budúci vývoj kryptomenového trhu má aj súčasná prezidentská kampaň v USA. Prepad Bitcoinu, ale aj ďalších coinov, sa urýchlil po júnovej debate medzi dvoma americkými kandidátmi na prezidenta, Trumpom a Bidenom. Pre pozitívny vývoj kryptopriestoru bude kľúčovú úlohu zohrávať otvorenosť nového prezidenta voči kryptomenám.

Odlev z bitcoinovych ETF

Za posledný mesiac zaznamenali bitcoinové burzou obchodované fondy (ETF) v Spojených štátoch odlev v celkovej výške 1,3 miliardy dolárov. Aj tento jav zapríčinil postupný pokles hodnoty Bitcoinu.

ETF fondy majú viacero výhod

ETF fondy majú viacero výhod. Zdroj: shutterstock.com/gopixa

Spoločnosť Farside Investors uvádza, že celkový odlev bitcoinových ETF dosiahol v tomto období výšku 1,298 miliardy dolárov, pričom na čele odpredajov stála spoločnosť Grayscale s hodnotou 517,3 milióna $. Naopak spoločnosť BlackRock so svojim bitcoinovým ETF v tomto časovom období ako jediná vykazuje pozitívny prílev. Tento fond prilákal nové investície v hodnote 43,1 miliónov dolárov.

Pokles cien kryptomien však môže predstavovať ideálnu príležitosť na investovanie do nových a inovatívnych projektov. Práve takéto projekty majú potenciál priniesť svojim investorom významnejšie zisky, keď kryptosféra začne opäť rásť. Jedným z takýchto projektov je aj edukačná platforma 99Bitcoins.

Využite pokles cien kryptomien na nákup nových projektov ako 99Bitcoins

99Bitcoins je platforma, ktorá svojim používateľom poskytuje rôzne vzdelávacie materiály nielen o Bitcoine, ale aj iných kryptomenách. Prostredníctvom nenáročných videí, tutoriálov a kvízov edukuje nadšencov kryptopriestoru. So zámerom posúvať hranice vzdelávania, projekt vyvinul aj mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje ľahký prístup k týmto zdrojom.

Predpredaj 99Bitcoins

Predpredaj 99Bitcoins. Zdroj: presale.99bitcoins.com/sk

Investíciou do projektu 99Bitcoins používatelia získavajú hneď niekoľko výhod, z ktorých budú profitovať bez ohľadu na skúsenostnú úroveň. Tu je prehľad niekoľkých z nich:

  • Inovatívny learn-to-earn mechanizmus:

Jedným z hlavných vychytávok projektu 99Bitcoins je jeho learn-to-earn mechanizmus. Absolvovaním rôznych učebných materiálov sú majitelia natívneho tokenu $99BTC odmeňovaní ďalšou zásobou tohto coinu. Mechanizmus L2E je preto navrhnutý tak, aby motivoval používateľov k vzdelávaniu a zároveň ich odmeňoval za snahu. Ekosystém learn-to-earn tvorcovia prispôsobili tak, aby spĺňal nároky všetkých používateľov, od nováčikov až po skúsených investorov, čo projekt 99Bitcoins robí ideálnou vzdelávacou platformou.

  • Exkluzívne odmeny:

Držaním tokenu $99BTC používatelia získavajú prístup k exkluzívnym odmenám. Medzi tieto odmeny patria napríklad dodatočné tradingové webináre, obchodné signály, ktoré komunite môžu pomôcť pri obchodnom rozhodovaní alebo členstvo vo VIP komunite. Táto komunita umožňuje držiteľom tokenu zdieľať svoje názory a stratégie s profesionálnymi obchodníkmi, čím môžu získať cenné postrehy a rady. 

  • Staking s atraktívnou ročnou návratnosťou:

Ďalšou veľkou výhodou pre držiteľov tokenu $99BTC je možnosť stakingu. Stakingom uzamknete svoje $99BTC tokeny do staking poolu, čím podporíte stabilitu siete a zároveň získate nárok na odmeny so súčasným ročným výnosom 706 %. Tento atraktívny odhadovaný výnos robí staking vhodnou investičnou možnosťou.

  • Airdrop v hodnote 99 999 dolárov:

Pre záujemcov, ktorí majú radi výzvy a podporia projekt v skorej fáze si tvorcovia 99Bitcoins pripravili airdrop v hodnote až 99 999 dolárov. Táto odmena bude vyplácaná v BTC. Airdrop je navrhnutý tak, aby motivoval používateľov k skorému zapojeniu sa do projektu a k jeho podpore v počiatočnej fáze.

Staking 99BTC

Staking 99BTC. Zdroj: presale.99bitcoins.com

Tokeny $99BTC si môžete zakúpiť priamo na oficiálnej stránke projektu ešte v predpredajnej fáze za cenu 0,00112 $. Nákup je možný výmenou za ETH, USDT alebo prostredníctvom platobnej karty.

Projekt 99Bitcoins predstavuje komplexnú platformu. Jeho inovatívny learn-to-earn mechanizmus, exkluzívne odmeny, atraktívny staking a airdrop robia z neho vhodnú voľbu pre investorov, ktorí chcú nadobudnúť či už vzdelanie, tak aj zisk.

Web 99Bitcoins

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o čo si môžete dovoliť prísť!

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: