Hackeri sa po novom zameriavajú na Telegram
Hackeri sa po novom zameriavajú na Telegram. Zdroj: Shutterstock, Gorodenkoff

Hackeri si vždy nájdu spôsob, ktorým môžu ohroziť nič netušiacich ľudí. Tentokrát útočia na vaše kryptomenové peňaženky prostredníctvom Telegramu, kde využívajú škodlivý softvér Echelon.

Hackeri na Telegrame

Nie je žiadnou neznámou, že sa za posledné roky výrazne zvýšil počet hackerských útokov na blockchain. Množstvo hackerov láka častokrát jednoduchá a rýchla možnosť zárobkov.

Podľa výskumníkov z poprednej platformy pre analýzu chýb v oblasti blockchainu, Immunefi, sa zistilo, že hackeri využívajú škodlivý malvér Echelon, ktorý disponuje funkciou automatického sťahovania z Telegramu.

Prečítaj si tiež: Mexický miliardár odporúča: „Vyhýbajte sa fiatovým menám a nakupujte Bitcoin“

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Ide o druh škodlivého kódu, ktorý má rôznu škálu možností pre ohrozenie údajov a súkromia používateľa alebo mobilného zariadenia.

Najnebezpečnejším faktom pre používateľov na Telegrame je funkcia automatického sťahovania aplikácie. Po prijatí súboru sa malvér stiahne do zariadenia bez akéhokoľvek vedomia používateľa. A potom už je v podstate neskoro. Vírus jednoducho získa prístup k informáciám a dokonca zriadi snímky obrazovky.

Mohlo by ťa zaujímať: Prežije DOGE ďalší rok? Billy Markus hovorí o internom boji v komunite!

Súbor tohto škodlivého malvéru má názov „Smokes night“. Tento súbor dokáže pracovať a získavať informácie aj o neautorizovaných peňaženkách s kryptomenami. Je preto nutné byť opatrní. Odporúčaním pre používateľov je jednoznačne vypnutie funkcie automatického sťahovania.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance