Twitch-vs-Mixer

Spoločnosť Microsoft preťahuje známych streamerov zo streamovacej služby Twitch na svoju novú platformu Mixer. Po prestupe známeho streamera Ninja sa im teraz podarilo previesť bývalého profesionálneho hráča CS:GO Shrouda. Budú ho ďalší streameri nasledovať?

Ninja ako prvé veľké meno

Už v auguste sa Microsoftu podarilo podpísať veľké meno v podobe hráča s prezývkou Ninja. Ten je dlhodobo najpopulárnejším streamerom Fortnite a okrem nejedného ocenenia, a tiež napríklad zmluvy na vysielanie Apex Legends, si teraz vyslúžil možnosť podpísať s Microsoftom dohodu, podľa ktorej bude vysielať exkluzívne na platforme Mixer. Jeho Twitch kanál tak už žiadny ďalší obsah nedostane.

Okrem Mixera sa o exkluzívne práva vraj snažili aj YouTube Gaming a Twitch. Ponuky za túto lukratívnu zmluvu sa pohybovali v hodnote medzi päťdesiat a sto miliónov dolárov.

Mohlo by vás zaujímať: Bolí vás hlava? Namiesto tabletky vyskúšajte túto binaurálnu frekvenciu

Ďalší veľký streamer Shroud

Teraz sa v jeho stopách vydáva ďalšie známe meno. Michael Grzesiek, ktorého ľudia budú poznať skôr pod prezývkou Shroud. Jeho prvý stream na Mixeri sa uskutočnil 24. októbra a streamoval hru Call of Duty: Modern Warfare. Podľa štatistík sa naň prišlo pozrieť viac ako 250 000 fanúšikov. V špičke jeho stream sledovalo 78-tisíc divákov naraz, čo je dosť vysoké číslo.

Po Shroudovom príchode sa počet divákov na platforme Mixer takmer zdvojnásobil a Ninja prispieval k sledovanosti takmer každý deň. Shroud má na Mixeri už viac než 400 000 followerov.

Záver

Pre Twitch je odchod Shrouda z ich platformy veľmi zlou správou. Vzhľadom na to, že spoločne s Ninjom patrili k top 3 najväčším streamerom na platforme, im ubudne veľa fanúšikov. Avšak, čo sa týka budúcnosti Twitchu, tá zatiaľ nevyzerá nejak zle. Aj napriek tomu, že má Mixer lepšie podmienky, nemá dostatočnú popularitu na to, aby tam streameri začali húfne prechádzať. Ak by sa však Microsoftu podarilo previesť ešte ďalších top streamerov, mohol by to pre nich byť problém.

Čo čítať ďalej?

Víme jako první! První BTC opční kontrakty budou spuštěny už za dva měsíce

Zdroj:
dexerto.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance