Fenomén tohto rastového cyklu: Meme kryptomena Pepe Coin

  • Bitcoin určuje smer pohybu kryptomenového trhu.
  • Jeho súčasťou sú však napríklad aj meme kryptomeny. Teda mince, ktoré slúžia väčšinou pre zábavu.
  • Hitom tohto rastového cyklu je Pepe Coin.
Novinky Bitcoin sa musí vysporiadať aj s meme kryptomenami
Bitcoin sa musí vysporiadať aj s meme kryptomenami. Zdroj: shutterstock.com/Maurice NORBERT/Ekateryna Zubal
Okazio PCOkazio mobil

Každý rastový cyklus má svoje špecifiká. Bitcoin tradične zavelí k rastu ceny, nasledujú tradične väčšie altcoiny, následne menšie. Rad príde tradične aj na tzv. meme kryptomeny, teda mince s nízkou trhovou kapitalizáciou. Ich cena je veľmi volatilná, na čom sa snažia retailoví obchodníci zarobiť.

Hitom tohto roka je, zdá sa, meme minca Pepe Coin. Asi nie je potrebné vysvetľovať žiadne fundamentálne informácie, pretože meme kryptomeny nie sú založené na tom, že sú týmto spôsobom špecifické. Ide skôr o kryptomeny na hranie.

Meme kryptomena Pepe Coin

Meme mince či meme kryptomeny nie sú charakteristické dôrazom na konkrétne charakteristiky ich blockchainu. Dalo by sa skôr povedať, že fungujú napriek tomu. Ide väčšinou o zábavu ich tvorcov. Stali sa však fenoménom rastových cyklov a pútajú na seba pozornosť nie len kryptomenových priaznivcov, ale často ľudí, ktorí s kryptomenami nemajú veľa spoločného.

Dôvodom je, že ide o vďačnú tému, pretože práve na týchto minciach môže človek rozprávkovo zbohatnúť – primárne na volatilite ich ceny. To je asi aj poslanie či zmysel meme mincí.

Pepe Coin (PEPE), meme coin s tematikou žaby, zažil pozoruhodný nárast ceny, dosiahol nové historické maximá a upútal pozornosť komunity kryptomenových priaznivcov. 14. marca 2024 cena PEPE vyletela o 18,74 % len za 24 hodín, pričom sa ustálila na 0,00001055 USD a prekonala hlavné kryptomeny ako Ethereum a Bitcoin.

Tento nárast ceny však nie je úplnou náhodou. Nedávny prudký rast ceny PEPE možno pripísať niekoľkým faktorom. Jedným z pozoruhodných vplyvov je podpora od významného podnikateľa Elona Muska, ktorý zverejnil meme kryptomenu Pepe na svojej platforme X (predtým Twitter). Toto schválenie vyvolalo značný záujem medzi nadšencami kryptomien a prispelo k rastúcemu vzrušeniu okolo mince.

Binance
97 %

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Bitcoin a budúcnosť meme mincí

Keďže cena Pepe neustále rastie, veľryby v rámci priestoru meme kryptomien aktívne prevádzajú značné množstvo tokenov na hlavné centralizované burzy. Robia tak preto, aby mohli zarobiť na svojich investíciách a realizovať zisky.

On-chain analytická služba Spot On Chain spozorovala prominentnú veľrybu, ktorá pred štyrmi rokmi získala 15,2 bilióna tokenov Pepe za 10 mincí Ethereum. Týmto spôsobom realizovala zisky presahujúce 6 miliónov dolárov. Ďalšia veľká peňaženka s Pepe predala 1,9 bilióna tokenov PEPE. To viedlo k odhadovanému zisku približne 3,3 milióna dolárov.

Napriek akciám veľrýb, ktoré si vyberajú zisk, Pepe Coin preukázal odolnosť a potenciálnu stabilitu v rámci odvetvia meme kryptomien. Minca sa rýchlo odrazila od volatility ceny, čím posilnila dôveru trhu a naznačila jej schopnosť odolať predajnému tlaku.

Ako Pepe Coin stále naberá na sile, analytici a obchodníci pozorne sledujú jeho potenciálny vplyv na širší sektor meme kryptomien. Niektorí špekulujú, že rast ceny mince Pepe by mohol znovu rozprúdiť mániu meme kryptomien, čo povedie k zvýšenému záujmu a investíciám do iných kryptomien založených na tomto fenoméne. Pri Bitcoine sa asi vždy budú pohybovať aj takéto projekty. Čo je podstatné je to, že je potrebné uvažovať s touto volatilitou, ak sa už do obchodovania s takýmito mincami obchodníci pustia.

Mohlo by vás zaujať: Top meme mince, ktoré by ste mali nakúpiť a tento rok držať

Kvakomat PC bannerFlockers mobil
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.