FBI varuje pred decentralizovanými financiami

Novinky FBI varuje pred DeFi
FBI varuje pred DeFi. Zdroj: Shutterstock.com/Dzelat
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Podľa najnovšieho verejného oznámenia Federálneho úradu pre vyšetrovanie Spojených štátov amerických (FBI) by si mali investori dávať pozor na sektor decentralizovaných financií (DeFi). FBI odporúča, aby si každý urobil prieskum o konkrétnej decentralizovanej platforme.

Dôvodom, prečo FBI varuje pred DeFi, je, že podvodníci častokrát využívajú práve platformy decentralizovaných financií. Úrad ďalej upozornil platformy pred týmto trendom a odporučil, aby sa snažili takýmto zneužitiam zabrániť.

FBI predovšetkým reagoval na sponzorované nedávne hacky, ktorými podvodníci ohrozili produkty DeFi. Išlo predovšetkým o iniciovanie pôžičiek, využívanie overovania podpisov a manipuláciu s cenovými pármi kryptomien. Údajne tak investori prišli o 358 miliónov dolárov.

DeFi je pôdou pre mnohé podvody

DeFi je pôdou pre mnohé podvody. Zdroj: Shutterstock.com/WEIBEL Christophe

Prečítaj si tiež: Ako investovať v súčasnej recesii?

Odporúčania aj pre DeFi platformy

Oznámenie obsahuje odporúčania aj v otázke finančného poradenstva. Investori by nemali do sektora DeFi vstupovať bezhlavo a mali by požiadať o rady finančných poradcov. Súbor odporúčaní, ktoré vydáva FBI, obsahuje:

  • robenie prieskumu jednotlivých platforiem
  • investovanie do auditovaných platforiem od tretích strán
  • pochopenie crowdsourcingového kódu

Zodpovednosť predovšetkým majú decentralizované protokoly a nielen investori. Preto aj tieto odporúčania nie sú smerované iba k investorom. Decentralizované protokoly by mali zaviesť nástroje na sledovanie možných hrozieb a podozrivých akcií. Rovnako dôležité je aj aplikovanie stratégie na riešenie týchto problémov.

Mohlo by ťa zaujímať: Získaj šancu na 100% cashback za úhradu s Binance VISA kartou!

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.