Ethereum muselo zvládnuť týchto 7 problémov, aby sa stalo jednotkou medzi altcoinmi

  • Ethereum si muselo prejsť aj ťažkými obdobiami.
  • Týchto 7 problémov muselo zvládnuť, aby si zabezpečilo pozíciu, ktorú má dnes.
Novinky Ethereum zdolalo mnoho problémov
Ethereum zdolalo mnoho problémov. Zdroj: shutterstock.com/Ryan H Cease
Coinfactory PC banerCoinfactory mobil baner

Ethereum, druhá najväčšia blockchainová platforma po Bitcoine, sa od svojho vzniku v roku 2015 stala základným pilierom kryptomenového sveta. V priebehu rokov Ethereum prešlo mnohými kritickými momentmi, ktoré formovali jeho súčasnú podobu a viedli k jeho rastu na pozíciu číslo dva medzi blockchainovými sieťami. Tu sú niektoré z najdôležitejších okamihov, ktoré určovali vývoj Etherea a jeho úspech.

Ethereum a vnútorné problémy

1. Vývoj a spustenie Etherea (2015)

V júli 2015, po dlhom období vývoja, bol oficiálne spustený blockchain Ethereum. Jeho zakladateľ, Vitalik Buterin, vytvoril Ethereum s cieľom rozšíriť možnosti blockchainovej technológie za hranice jednoduchých transakcií, ktoré ponúkal Bitcoin. ETH predstavilo koncept smart kontraktov, čo umožnilo vytvárať decentralizované aplikácie (dApps) na jeho platforme, čím sa otvorili nové možnosti pre vývojárov a podnikateľov.

2. DAO útok a hard fork (2016)

Jedným z najvýznamnejších momentov v histórii ETH bol útok na DAO (Decentralized Autonomous Organization) v roku 2016. Tento útok viedol k strate približne 60 miliónov dolárov v ETH.

Odvrátenie konca

Komunita Etherea sa rozhodla pre hard fork, čo viedlo k vytvoreniu dvoch samostatných blockchainov – Ethereum (ETH) a Ethereum Classic (ETC). Tento krok bol kritizovaný aj chválený, no pomohol udržať dôveru v Ethereum a zabezpečil jeho budúcnosť.

3. Ethereum 2.0 a prechod na Proof of Stake (2022)

Ethereum 2.0 predstavuje zásadnú inováciu v rámci blockchainu, kde sa sieť postupne presúva z mechanizmu Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS). Tento prechod, ktorý začal v decembri 2020 a pokračoval v roku 2022, má zlepšiť škálovateľnosť, bezpečnosť a energetickú efektívnosť siete. Upgrade tiež pomohol posilniť dôveru v budúcnosť Etherea, čím prilákal viac používateľov a vývojárov.

4. EIP-1559 a deflačný efekt (2021)

Implementácia EIP-1559 v auguste 2021 bola významným upgradom, ktorý zmenil spôsob, akým sa spracúvajú poplatky za transakcie na ETH sieti. Tento upgrade zaviedol mechanizmus spaľovania časti poplatkov, čím sa znížil počet nových ETH v obehu, čo malo potenciálne deflačný efekt na hodnotu Etherea.

92 %

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah
Späť
Strana 1/2Ďalej
Okazio PCMemex mobil banner
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.

Najčítanejšie články

1

Top 5 najhoršie platených profesií na Slovensku. Títo ľudia zarábajú menej ako 1 000 eur v hrubom

2

Slovenskí dôchodcovia v pasci: Valorizácia prehrala boj s infláciou

3

Mince, ktoré vám môžu zmeniť život: Tieto dvojeurovky majú hodnotu tisícov eur

4

Štát chystá veľké zmeny v dôchodkoch. Majú sa Slováci báť o peniaze?

5

Slovensko stojí na prahu fatálnej krízy: Dôchodkovému systému hrozí úplný kolaps

PR články

BITmarkets rozdáva kryptomeny úplne zadarmo

PR články  | 13. februára 2025

PR článok spoločnosti Bitmarkets. S blížiacim sa Valentínom predstavuje kryptomenová burza BITmarkets moderný spôsob, ako osláviť sviatok lásky: darovaním kryptomeny.

Je Bitcoin skutočne digitálnym zlatom? Realita je zložitejšia

PR články  | 13. februára 2025

Článok vznikol v spolupráci s XTB. Bitcoin za poslednú dekádu vyrástol z undergroundovej technologickej novinky na jedno z najdiskutovanejších investičných aktív súčasnosti.

Bitcoin sa nespráva ako digitálne zlato