Ethereum muselo zvládnuť týchto 7 problémov, aby sa stalo jednotkou medzi altcoinmi

  • Ethereum si muselo prejsť aj ťažkými obdobiami.
  • Týchto 7 problémov muselo zvládnuť, aby si zabezpečilo pozíciu, ktorú má dnes.
Novinky Ethereum zdolalo mnoho problémov
Ethereum zdolalo mnoho problémov. Zdroj: shutterstock.com/Ryan H Cease
Kvakomat PC bannerBitmarkets

Ethereum, druhá najväčšia blockchainová platforma po Bitcoine, sa od svojho vzniku v roku 2015 stala základným pilierom kryptomenového sveta. V priebehu rokov Ethereum prešlo mnohými kritickými momentmi, ktoré formovali jeho súčasnú podobu a viedli k jeho rastu na pozíciu číslo dva medzi blockchainovými sieťami. Tu sú niektoré z najdôležitejších okamihov, ktoré určovali vývoj Etherea a jeho úspech.

Ethereum a vnútorné problémy

1. Vývoj a spustenie Etherea (2015)

V júli 2015, po dlhom období vývoja, bol oficiálne spustený blockchain Ethereum. Jeho zakladateľ, Vitalik Buterin, vytvoril Ethereum s cieľom rozšíriť možnosti blockchainovej technológie za hranice jednoduchých transakcií, ktoré ponúkal Bitcoin. ETH predstavilo koncept smart kontraktov, čo umožnilo vytvárať decentralizované aplikácie (dApps) na jeho platforme, čím sa otvorili nové možnosti pre vývojárov a podnikateľov.

2. DAO útok a hard fork (2016)

Jedným z najvýznamnejších momentov v histórii ETH bol útok na DAO (Decentralized Autonomous Organization) v roku 2016. Tento útok viedol k strate približne 60 miliónov dolárov v ETH.

Odvrátenie konca

Komunita Etherea sa rozhodla pre hard fork, čo viedlo k vytvoreniu dvoch samostatných blockchainov – Ethereum (ETH) a Ethereum Classic (ETC). Tento krok bol kritizovaný aj chválený, no pomohol udržať dôveru v Ethereum a zabezpečil jeho budúcnosť.

3. Ethereum 2.0 a prechod na Proof of Stake (2022)

Ethereum 2.0 predstavuje zásadnú inováciu v rámci blockchainu, kde sa sieť postupne presúva z mechanizmu Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS). Tento prechod, ktorý začal v decembri 2020 a pokračoval v roku 2022, má zlepšiť škálovateľnosť, bezpečnosť a energetickú efektívnosť siete. Upgrade tiež pomohol posilniť dôveru v budúcnosť Etherea, čím prilákal viac používateľov a vývojárov.

4. EIP-1559 a deflačný efekt (2021)

Implementácia EIP-1559 v auguste 2021 bola významným upgradom, ktorý zmenil spôsob, akým sa spracúvajú poplatky za transakcie na ETH sieti. Tento upgrade zaviedol mechanizmus spaľovania časti poplatkov, čím sa znížil počet nových ETH v obehu, čo malo potenciálne deflačný efekt na hodnotu Etherea.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbtxb
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.

Najčítanejšie články

1

Kórejci na Slovensku skončili. Veľká fabrika putuje do dražby

2

Veľký slovenský zamestnávateľ spustil nábor. Láka na vysoké platy a benefity

3

Populárna pochúťka je toxická. Slovenské reťazce ju sťahujú z predaja

4

Obyvatelia v tomto meste budú zúriť. Poslanci zvýšili dane aj o 200 %, sebe odklepli štedrý bonus

5

Dôchodky v roku 2025: Prichádzajú zásadné zmeny

PR články

Warren Buffett vs. trhy: Prečo investičná legenda hromadí hotovosť?

Henrieta Balázsová  | 19. novembra 2024

Zatiaľ čo akciové trhy šplhajú na rekordné hodnoty, investori dychtivo sledujú, kam zamieria ich peniaze. Väčšina z nich verí v nekonečný rast, ale Warren Buffett, ikona investičného sveta, vsádza na opatrnosť.

Spoločnosť Warrena Buffetta mení stratégiu

Dosiahne Bitcoin hranicu 100-tisíc dolárov ešte do konca roka? Tu je odpoveď

Henrieta Balázsová  | 14. novembra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. V posledných týždňoch sa na kryptomenovom trhu zvyšuje optimizmus a investori sledujú, či Bitcoin a ďalšie digitálne meny môžu dosiahnuť nové cenové rekordy.