Ethereum má potenciál predbehnúť Bitcoin, tvrdia analytici. ETH ovplyvní aj cenu altcoinov

  • Bitcoin sa označuje ako digitálne zlato.
  • Aj Ethereum už má svoje označenie.
  • Aké zmeny čakať na trhu s kryptomenami?
Novinky Ethereum stále rastie
Ethereum stále rastie. Zdroj: AI/DALLE
BITmarkets BITmarkets

V poslednom čase sa Ethereum, známe aj ako ETH, teší veľkej pozornosti v rámci kryptomenového trhu, ktorý ho počastoval novým sloganom „programovateľné peniaze”. Tento slogan, ako vysvetľuje FXStreet, naznačuje jeho flexibilitu a adaptabilitu v porovnaní s Bitcoinom, ktorý je často označovaný ako „digitálne zlato”.

Analytik zo Santimentu predpovedá, že Ethereum bude naďalej predbiehať Bitcoin, a to hlavne vďaka tomu, že veľryby pokračujú v akumulácii tejto kryptomeny.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Napriek tomu však býci – ľudia čakajúci na nárast cien – spomaľujú svoje pohyby na trhu. Čakajú na viac informácií o aplikáciách S-1.

Nadšenie okolo ETF pre Ethereum sa utlmilo

Bloomberg analytik Eric Balchunas navrhol, že Ethereum potrebuje jednoduchý slogan ako Bitcoin, aby si získalo priazeň staršej generácie. Vo svojom príspevku na platforme X viedol anketu o najlepší slogan, pričom „programovateľné peniaze” získali podporu viac ako 50 % účastníkov.

Nate Geraci, prezident spoločnosti ETF Store, na otázku, kedy SEC schváli aplikácie spotových ETF pre Ethereum, odpovedal, že presný čas nie je známy, ale mohlo by to byť v priebehu niekoľkých týždňov alebo najviac dvoch až troch mesiacov.

Cena Etherea

Cena Etherea sa môže údajne posunúť nad úroveň 4 000 dolárov, ak príde k pozitívnym správam týkajúcim sa spomínaných schválení. Aktuálne sa ETH obchoduje za 3 847 dolárov.

Ako ETH ovplyvňuje altcoiny?

Schválenie ETF na Ethereum možno vnímať ako kľúčový moment nielen pre ETH, ale aj pre celý trh s altcoinmi. Poďme sa na základe informácií CoinTelegraph pozrieť na päť dôležitých bodov.

Čo môže nastať?

1. Ethereum bude ako základná platforma pre mnoho decentralizovaných financií (DeFi) a iných projektov priamo profitovať z akéhokoľvek ETF. Toto by malo pozitívny vplyv aj na projekty a tokeny, ktoré sú na Ethereu postavené, ako sú napríklad Uniswap alebo Aave.

2. Projekty a blockchainy kompatibilné s EVM, ako Avalanche a Polygon, by mali mať výhodu oproti tým, ktoré EVM ešte nepodporujú. Tieto projekty by mohli využiť zvýšenú dôveru a záujem investorov.

3. ETF by mohlo znamenať jednoduchší a bezpečnejší prístup k investovaniu do DeFi. To by mohlo prilákať viac bežných používateľov, čo by mohlo byť veľkou príležitosťou pre projekty ako SushiSwap, Balancer, Aave a Compound.

4. Hoci projekty ako Solana môžu naďalej dosahovať vysoké hodnoty, ich schopnosť konkurovať Ethereu ako dominantnej platforme pre DeFi by mohla byť obmedzená.

5. Schválenie ETF by mohlo povzbudiť ďalší vývoj na platforme Ethereum, vrátane projektov, ktoré využívajú technológie ako zero-knowledge proofs.

Zero-knowledge dôkazy (Zero-Knowledge Proofs) sú formou kryptografického protokolu, ktorý umožňuje jednej strane (prover) preukázať druhej strane (verifier) pravdivosť určitého tvrdenia. Nemusí pritom odhaliť žiadne ďalšie informácie okrem samotnej pravdivosti tohto tvrdenia.

Investori by nemali zabúdať na bezpečnosť a dôkladný prieskum trhu pred investovaním do nových alebo existujúcich projektov.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Vanessa Massayova
Vanessa Massayova

Pochádza z Bratislavy, kde vyštudovala ruské a východoeurópske štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Žurnalistika bola najskôr iba jej hobby, neskôr sa však stala redaktorkou v Startitup. Teraz sa v Kryptomagazíne venuje aktualitám a zaujímavým témam.