Ethereum dosiahlo 12% týždenný nárast, napriek tomu je stále pod pevnou rukou medveďov!

BitmarketsFlockers mobil

Ethereum dosiahlo 12% týždenný nárast, napriek tomu je stále pod pevnou rukou medveďov!

Ethereum ako druhá najväčšia kryptomena vykazuje v posledných dňoch býčie signály, avšak údaje o derivátoch ETH poukazujú na nedostatočnú silu.

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin, sa naposledy k situácií vyjadril 27.mája na konferencii Virtual Fintech Forum v Hongkongu. Poukázal na viacero prekážok, ktoré súvisia s vývojom ETH 2.0. Ide najmä o interné konflikty v dôsledku čoho sa spustenie novej siete odkladá až na koniec roka 2022.

Spoločnosť Goldman Sachs uviedla v správe z dňa 22.mája veľmi pozitívne vyhliadky do budúcnosti Etherea.

”Etherem má obrovskú šancu stať sa najväčšou kryptomenou a predbehnúť Bitcoin.”

Okrem iného sa v správe spoločnosti uvádza aj neustále rastúci sektor decentralizovaných financií DeFi a tokenov NFT, ktoré sú všetky súčasťou siete ETH. Po tomto oznámení sa cena Etherea okamžite vyšplhala na úroveň 1 750 USD.

Zdá sa, že sa Ethereum nachádza na určitom rozhraní. Zlomový bod by mal podľa všetkého nastať 25.júna kedy sa odohrá expirácia opcií ETH v hodnote 1,5 miliardy USD. Táto suma je o 30% väčšia ako expirácia z 26.marca. Vtedy cena Etherea za päť dní klesla o 17% a dosiahla nové lokálne dno na úrovni 1 550 USD. Čo teda môžeme očakávať od blížiacej sa expirácie je zatiaľ otázne.

Údaje z futures ETH však naznačujú, že napriek 12% týždennému rastu nemajú býci dostatočnú silu, ktorá by zastavila medveďov.

Medvedí majú stále navrch

Anualizovaný výnos z pôžičiek stablecoinov vo výške 6% až 17% vykazuje býčie signály vždy v momente, keď sa 3 – mesačná prémia obchoduje nad týmto rozmedzím. V prípade, že sa futures ETH obchodujú pod úrovňou pôžičiek stablecoinov, ide o signál medvedieho trhu.

Prémie futures ETH na Huobi sept. vs. spotový trh. Zdroj: TradingView

Prémie futures ETH na Huobi sept. vs. spotový trh. Zdroj: TradingView

Aktuálne sa prémia pohybuje na úrovni 2,8%, čo nám môže poukázať na nedostatočnú silu býkov.

Silný indikátor strachu

Graf Delta skew 25%, ktorý môžeme vidieť vyššie nám v podstate porovnáva podobné nákupné a predajné opcie. V prípade, že sa prémia predajných opcií obchoduje vyššie, graf sa pohybuje v kladnej polovici. Vždy keď nám tento ukazovateľ prekročí 10%, môžeme to považovať za indikátor strachu. V opačnom prípade sa ukazovateľ Delta skew dostáva do záporného pásma, čo býva signálom pre býkov.

Deribit opcie ETH na grafe 25% delta skew. Zdroj: laevitas.ch

Deribit opcie ETH na grafe 25% delta skew. Zdroj: laevitas.ch

V období od 20.mája do 8.júna sa ukazovateľ pohyboval na úrovni 10%. To znamená, že sa nachádzame v kladnom pásme. Indikátor strachu je teda silný. V posledných dňoch sme sa dostali na úroveň 7%, čo je síce neutrálna hodnota, ale stále veľmi blízko k medveďom.

V čase písania článku sa ETH obchoduje približne na úrovni 2 530 USD a neustále testuje rezistenciu na sume 2 600 USD. Aktuálne nemáme žiadny dôkaz ani signál o nástupe býkov je teda potrebné byť opatrní.

Ethereum je postavené na silných základoch, prečo teda stále víťazia medvedi ?

 

Wallstreetpepe PC banertxb