Ethereum čaká masívny pád ceny, varuje populárny kryptomenový analytik

  • Benjamin Cowen predpovedá pád Etherea pod 1 000 dolárov
  • Prvým signálom tohto scenáru je pokles Etherea voči Bitcoinu
  • Bitcoinový halving by mal paradoxne zabezpečiť väčšie zhodnotenie Etherea
Analýzy Ethereum údajne klesne pod 1 000 dolárov
Ethereum údajne klesne pod 1 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/WESTOCK PRODUCTIONS/leksiv
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Populárny kryptomenový analytik Benjamin Cowen nedávno zverejnil video, v ktorom sa podelil o negatívny výhľad pre Ethereum. Druhá najväčšia kryptomena údajne môže klesnúť pod 1 000 dolárov, uvádza správa DailyHodl. Dokonca spätné otestovanie tisícovej hranice by nepredstavovalo žiadnu novú štruktúru v porovnaní s minulosťou.

Ethereum má klesnúť pod 1 000 dolárov

Cowen vysvetlil, že Ethereum vždy spätne testovalo minimá cyklov v rokoch 2015, 2016 a 2020 a myslí si, že to isté sa udeje aj s minimom z roku 2022. Ako prvý signál korekcie uvidíme prepad na obchodnom páre ETH/BTC. Následne cena Etherea klesne aj v dolárovom vyjadrení. Tento scenár má údajne nastať do niekoľkých mesiacov v roku 2024.

Podmienkou pre pokles hodnoty Etherea voči doláru teda je, že musí klesnúť aj kurz voči Bitcoinu. Analytik ale upozornil, že tento scenár istý čas potrvá a môže byť ovplyvnený aj očakávaniami spojenými so schválením spotového ETF pre Ethereum. Je ale vôbec reálne, aby druhá najväčšia kryptomena na svete klesla v tomto pozitívnom období tak hlboko?

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Je skutočne pokles na 1 000 dolárov reálny?

Ethereum by v prípade poklesu na 1 000 dolárov muselo vytvoriť korekciu až o 56 %. Tento scenár je zrejme nepravdepodobný, ak zoberieme do úvahy, že Bitcoin čoskoro čaká halving a ten spôsobil vždy v minulosti exponenciálny rast kryptomien z dlhodobého hľadiska. Bitcoin totiž berieme ako akýsi index trhu s kryptomenami.

Ethereum smeruje na 1 000 dolárov

Ethereum smeruje na 1 000 dolárov. Zdroj: TradingView

Následne ak si porovnáme výkonnosť Etherea voči Bitcoinu, zistíme, že cykly sa opakujú v každom bullrune. Ethereum má slabšiu výkonnosť ako Bitcoin už od decembra 2021 a dodnes kurz klesá. Rovnaký pokles sme videli aj od júla 2017 do septembra 2019. Avšak práve po tejto korekcii sme vždy mohli vidieť krátkodobý exponenciálny rast Etherea voči Bitcoinu.

V rokoch 2020 až 2021 sa Ethereum zhodnotilo oproti Bitcoinu až o 450 %, zatiaľ čo v roku 2017 až o 1 800 %. A presne tieto obdobia rástli všetky kryptomeny a nachádzali sa vo fáze bullrunu. Po halvingu by mala nastať identická situácia. Ethereum by malo prekonať výkonnosť Bitcoinu. Ak sa tak nestane, bude to prvýkrát v histórii. Avšak nič nie je vylúčené.

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptoanalytik predpokladá, že Ethereum môže v roku 2024 urobiť z investorov milionárov

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.