Vývojár spoločnosti ConsenSys Ben Edgington vo svojom blogu publikoval odhad spustenia Ethereum 2.0 Beacon chainu. Podľa neho príde už v tomto roku, presnejšie o šesť až osem týždňov. Kľúčová časť prechodu na nový chain však bude spustená už o pár dní! Konkrétne ide o depozit smart kontrakt, ktorý umožní jednosmernú výmenu ETH 1.0 mincí na ETH 2.0 tokeny. Pomocou tohto smart kontraktu si skôr či neskôr všetci presunú coiny do novej siete.

“Ak tomu rozumiem správne, sme pripravení na prechod: Depozit kontrakt v najbližších dňoch, beacon chain genesis o 6-8 týždňov neskôr.”

Inžinierska skupina PegaSys však upozorňuje, že tieto tvrdenia nie sú oficiálne. Tak ako to pri vývoji softwaru často býva, vždy sa môžu objaviť nejaké problémy, ktoré spustenie blockchainu posunú. V podstate však už môžeme konštatovať, že prípravy finišujú a niekoľkomesačné odklady nie sú veľmi pravdepodobné.

Môže vás zaujímať: Prvé hlasovanie na Uniswape zlyhalo napriek 98% účasti a masívnej podpore

Ako bude prebiehať spustenie Ethereum 2.0 chainu?

Na dokončenie fázy 0 je potrebné locknúť na novom mainnete 500 000 ETH ($200 miliónov). Až budú pripravené na stakovanie, beacon chain začne fungovať. Nasledovať bude týždňová genesis odmlka počas ktorej sa vývojári uistia, že sieť je stabilná a všetko funguje správne.

Podľa Edgingtona tento postup zníži hrozbu DDoS útoku. Navyše, postihy za podvádzanie budú v prvom týždni štyrikrát vyššie, ako obyčajne. Rozhodnutie o zvýšení postihov pritom prišlo iba nedávno a ide o odpoveď na mierny neúspech testnetu Spadina. Následný Medalla test však už prebehol bez problémov.

“Myslím si, že ľudia už sú z testnetov znudení… Je čas spustiť fázu 0.”

– povedal Edgington

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance