Druhý nácvik spustenia Ethereum 2.0 úspešný! Ostré nasadenie už v roku 2020

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Druhý nácvik prechodu na Ethereum 2.0 je úspešne za nami. Testnet s názvom Zinken overil pripravenosť vývojárov na veľký deň, ktorý by mal prísť už v tomto roku.

Ethereum komunita dnes úspešne druhýkrát otestovala prechod na 2.0 mainnet. Proof-of-Stake blockchain bude znamenať veľké zlepšenie oproti súčasnému systému a zároveň otvorí dvere technológiám ako sharding či Plazma, ktoré umožnia škálovanie. PoS systém je zároveň podstatne ekologickejší, než ťaženie pomocou grafických kariet.

Znkken bol spustený dnes o 14:00 nášho času a narozdiel od minulého nácviku neboli objavené žiadne veľké bugy a testu sa zúčastnila väčšina komunity. Zinken nasledoval dva týždne po testnete s názvom Spadina, ktorý síce dopadol relatívne dobre, no účasť na ňom bola relatívne nízka.

Ethereum 2.0 je za rohom? Úspešný priebeh Zinken testnetu posúva vývoj do ďalšej fázy

Vysoká účasť je nutná na na udržanie integrity siete, keďže viac než 66% mincí musí potvrdzovať bloky, aby bol blockchain považovaný za nemenný. Inými slovami, pri nízkej účasti rastie riziko 51% útoku na sieť a vývojári potrebujú otestovať scenár, v ktorom všetko prebehne korektne, aby ich pri ostrom štarte nič neprekvapilo.

Zinken je prvý testnet, ktorý prekročil žiadaných 66% hneď v prvých minútach od jeho spustenia. Nakoniec síce nedosiahol ideálnu 90% účasť, to však vývojári prisudzujú faktu, že ide o testovací blockchain v ktorom prakticky o nič nejde. Mince nemajú žiadnu hodnotu.

Hlavné však je, že všetko prebehlo v poriadku a zdá sa, že Ethereum 2.0 bude spustené už o pár mesiacov. Hlavný vývojár Danny Ryan je optimistický a tvrdí, že k tomu dôjde ešte v roku 2020.

„Myslím si že áno. Stále komunikujeme s tímami, ktoré spravujú Ethereum klientov a potrebujeme sa ešte raz poriadne pozrieť na celý priebeh Zinken testnetu, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa už môžeme posunúť do ďalšej fázy. Vždy sa však môžu vyskytnúť nejaké problémy, takže k spusteniu Ethereum 2.0 pristupujeme zodpovedne.“

Ostré spustenie Ethereum 2.0 siete však nebude tak veľkolepé, ako mnohí očakávajú. Život na ETH 1.0 chaine bude pokračovať prakticky bezo zmeny. Až na to, že vznikne jednosmerná cesta na presun tokenov na 2.0 blockchain. Ten však po spustení vo Fáze 0 nebude podporovať prakticky nič, ani transakcie mincí. Prebiehať na ňom bude iba stakovanie. Ďalšie funkcie budú pribúdať postupne v sérii hard-forkov.

Môže vás zaujímať

Flippening – Ťažiť Ethereum je 3x výhodnejšie, než Bitcoin

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre