ETH prekonalo 4,000$ – Čo poháňa cenu a čo očakávať v budúcnosti?

BitmarketsBitmarkets

Ethereum so svojim tokenom ETH prvý raz dosiahol 4 000 dolárov, čím prekonal psychologicky významnú bariéru na viacerých burzách. Nový míľnik prichádza len týždeň po prelomení hranice 3 000 dolárov.

ETH/USD

ETH/USD

Čítajte tiež – ANALÝZA – Ethereum (ETH) extrémne stúpa – Ako dlho vydrží?

Prečo ETH rastie?

Ethereum minulý týždeň predbehlo Bank of America ako 28. najväčšie aktívum na svete. Ale k dnešnému dňu s kapitalizáciou 476,43 miliárd dolárov zatienil aj gigantov ako Wal-Mart a Johnson a Johnson.

Časť nárastu môže súvisieť so zvýšením inštitucionálneho záujmu o dané aktívum. Tento týždeň správa spoločnosti Coinshares uviedla, že inštitúcie kúpili na konci apríla Ethereum za viac ako 30 miliónov dolárov. Predpokladá sa, že správcovia peňazí teraz vlastnia 13,9 miliárd dolárov v Ethereu.

Rovnako došlo k významnému pokroku v adopcii. Minulý týždeň Európska investičná banka oznámila, že vydá dlhopis v hodnote 120 miliónov dolárov v spolupráci s významnými bankovými subjektmi, ako je Goldman Sachs. Rast decentralizovaného financovania taktiež prudko rastie.

Ak chcete nakupovať Ethereum, odporúčame využiť burzu Binance, kde nájdete široký výber kryptomien a nízke poplatky. Tie si ešte môžete doživotne znížiť o 5%, ak si vytvoríte link cez >>>tento odkaz<<<.

Najväčším fundamentom na obzore je však dvojica hlavných upgradov infraštruktúry siete: EIP-1559 a ETH 2.0. EIP-1559, ktorého plánované začlenenie do programu „London”, bude obsahovať prepracovanie štruktúry poplatkov a očakáva sa, že výrazne zníži náklady a zároveň z Etherea urobí deflačnejšie aktívum.

ETH 2.0 zase prevedie sieť na konsenzusný model proof of-stake, od ktorého sa očakáva, že zníži tlak na predaj a podporí držanie aktíva.

Dokonca sa začína špekulovať nad tým, či v budúcnosti Ethereum nepredbehne v kapitalizácii hlavnú kryptomenu Bitcoin.

Prečo Ethereum stúpa? Stále viac mincí odchádza z búrz do DeFi

txbtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.