Elon Musk bol opäť na svojom Twitteri aktívny v spojitosti s kryptomenovými podvodmi. Tentokrát sa posťažoval na podvodné dary, ktorých intenzita sa v poslednom období zvyšuje.
Musk reaguje na podvodníkov
Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla reagoval na spoluzakladateľa Dogecoinu Billyho Markusa. Ten zverejnil snímku o šírení nového spamu na Twitteri. Musk poznamenal, že Twitter už veľmi dlhú dobu pracuje na tom, aby sa tento negatívny trend zo sociálnej siete vytratil. Zatiaľ však neúspešne. Paul Graham reagoval na problémy Twitteru s tým, že je strašne zložité v predstihu odhaliť nejaký podvod alebo spam.
Agreed. This has been broken for a long time.
— Elon Musk (@elonmusk) February 16, 2022
Mohlo by ťa zaujímať: Ethereum – kryptomena budúcnosti, ktorú by mal vlastniť každý investor?
Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.
Šéf Tesly mal s kryptomenovými podvodníkmi skúsenosť aj v minulosti. Naposledy ešte v roku 2018, čiže obdobie predtým, ako sa stal súčasťou globálnej kryptomenovej komunity. Vtedy upozorňoval na tzv. spam botov v sieti Ethereum. V októbri 2021 sa Musk vysmieval podvodníkom, ktorí prišli s tweetom o Dogecoine. Vtedy sľubovali zdvojnásobenie vkladu pre všetkých, ktorí sa do toho zapoja.
If I send you 2 Doge, will you promise to send me 1 Doge?
— Elon Musk (@elonmusk) October 27, 2021
V júli 2020 boli obeťami podvodníkov aj ďalšie známe osobnosti ako Bill Gates a Kim Kardashian. Bitcoinoví podvodníci vtedy spôsobili najväčší hackerský útok na Twitteri. Federálna obchodná komisia zverejnila výsledky za rok 2021. Podľa tejto analýzy sa podvodníkom, ktorí sa vydávali za Elona Muska, podarilo získať až 2 milióny dolárov.
V každom prípade, s rovnakými problémami bojujú aj ďalšie sociálne siete a platformy ako Meta, Instagram či YouTube.