Alty

Včera sme publikovali článok o Degecoine. Táto MEME kryptomena v priebehu jediného týždňa spravila zisk približne 600% a dosiahla hodnotu 0,45 dolára. Ešte začiatkom apríla sa pritom DOGE obchodoval za 6 centov a v januári to bolo 0,005 USD. Dogecoin však nie je jediná kryptomena, ktorá robí neskutočné zisky. Dnes sa k nej pridali ďalšie.

TIP: Dogecoin DOGE – Vznikol, ako vtip, dnes má hodnotu polovice HDP Slovenska

Sobotu si užívajú hlavne forky. Konkrétne Bitcoin Cash BCH a Ethereum Classic ETC za sebou majú pár hodín slávy.

Bitcoin Cash prvýkrát za viac než 1000 dolárov! Do ATH však má stále veľmi ďaleko

Bitcoin Cash dnes prvýkrát po troch rokoch prekonal hodnotu 1000 dolárov. Ešte pred pár dňami ste ho pritom mohli nakúpiť za polovičnú cenu. BCH je kryptomena, ktorá vznikla ešte v roku 2017, keď sa po SegWit forku oddelila od Bitcoinu.

Bitcoin Cash v posledných dňoch - 1h graf, Kraken
Bitcoin Cash v posledných dňoch – 1h graf, Kraken

Bitcoin Cash je najväčší coin podporovaný big blockermi – časťou komunity, ktorá tvrdí, že všetky súčasné problémy Bitcoinu by vyriešilo jednoducho zvýšenie limitu na veľkosť bloku. Tým sa zlepší rýchlosť blockchainu a poplatky klesnú na zmysluplnú úroveň.

A v istom zmysle určite majú pravdu. Kanál Cold Fusion o tejto téme nedávno zverejnil absolútne úžasné video, ktoré by ste si mali pozrieť. Obsah videa nájdete aj v našom článku: VIDEO – Vnútorný rozkol v Bitcoin komunite – Banky preberajú kontrolu?

Ak chcete nakupovať Bitcoin Cash BCH, Ethereum Classic ETC či ďalšie kryptomeny, resp. dostávať úroky za ich dlhodobé držanie, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 50% na obchodné poplatky.

Ethereum Classic – Originálny Ether útočí!

Aj Ethereum Classic ETC má za sebou skvelé dni. Ešte v stredu ste ho mohli nakúpiť za 20 dolárov a dnes predať za takmer päťdesiat. To je zisk 150%!

Ethereum Classic za posledný týždeň - 1h graf - Kraken
v

Ethereum Classic je kryptomena so zaujímavou históriou. V posledných rokoch ju sužujú 51% útoky a komunita okolo tohto coinu je dosť slabá. Tomu odpovedá aj cena. Zatiaľ čo Ethereum sa dnes obchoduje za 2400 dolárov, ETC na burzách nájdete za štyridsať.

DAO hack a vznik Ethereum Classic

ETC je v podstate pôvodné Ethereum. V roku 2016 komunitu okolo tohto projektu zasiahol nepríjemný hack. Jedno z najväčších ICO tej doby, Maker DAO (líder na DeFi trhu), po hacku prišlo o takmer 50 miliónov dolárov (v Ethereu). V tomto projekte mali prsty najväčší Ethereum investori a dokonca aj jeho tvorca Vitalik Buterin.

Padlo teda rozhodnutie porušiť nedotknuteľnosť blockchainu a vrátiť peniaze späť ich majiteľom. Táto akcia bola uskutočnená narýchlo pomocou hard-forku a časť komunity s ňou nesúhlasila. Ethereum Classic je pôvodné Ethereum. Na ETC blockchaine nedošlo k navráteniu peňazí z hacku.

DAO hack je dodnes čiernou škvrnou a na dlhú dobu poškvrnil reputáciu celého projektu. Ethereum sa však napriek tomu drží na druhej priečke v kapitalizácii.

Aj Binance Coin BNB má za sebou skvelý týždeň. Kapitalizáciou sa pomaly doťahuje aj na Ethereum! Viete o tom, že burza Binance nedávno spálila BNB za takmer 600 miliónov dolárov? Zistite o tom viac:

15. štvrťročné pálenie BNB tokenov je za nami! Z obehu odišlo 1,099,888 BNB

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance