Jednoduchá stratégia, ktorá vám umožní zarábať BTC a je vhodná aj pre začiatočníkov

1

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Pokiaľ sa rozhodnete obchodovať s kryptomenami, máte 2 možnosti, z ktorých si musíte vybrať. Prvou možnosťou je hromadiť zisk v nejakej fiat mene, napríklad EUR, USD a podobne. Druhou možnosťou je obchodovať voči BTC a zisky hromadiť práve v Bitcoine. Dnes sa pozrieme na jednoduchú metódu, pomocou ktorej môžete hromadiť svoje BTC.

Jednoduchý princíp

V prvom rade je nutné uviesť, že táto metóda je najúčinnejšia práve v bull rune, konkrétne v období, kedy klesá dominancia Bitcoinu a altcoiny prudko rastú. Ako už vyplýva z nadpisu, táto metóda vám pomôže hromadiť BTC, takže pokiaľ plánujete dlhodobo držať kryptomeny, toto je vhodná voľba. Len pripomeniem, že sa jedná o veľmi jednoduchú metódu, ktorá môže skúseným obchodníkom a traderom pripadať primitívne. Cieľom tohto článku je však umožniť (nielen) nováčikom začať obchodovať a držať sa nejakej rozumnej stratégie.

Lákajú vás deflačné “meme/moon” kryptomeny? Tieto fakty vás od toho určite odradia

Krok 1 – Kryptomeny s nízkou kapitalizáciou

Od začiatku tohto roka mnohé kryptomeny stúpli aj o 1000% voči doláru, čo je približne tretina až polovica voči BTC. Jedná sa teda o rast stoviek percent a práve v takomto období je najvhodnejšie použiť túto stratégiu.

Vo všeobecnosti platí, že čím nižšia je trhová kapitalizácia danej kryptomeny, tým väčší priestor na rast má. Z tohto dôvodu je preto vhodné v rebríčku kryptomien hľadať kryptomeny od 50. miesta nižšie. Ideálne sú kryptomeny okolo 100. až 200. priečky.

Krok 2 – Rozbor vytipovaných kryptomien

Až si nájdete nejaké kryptomeny, ktoré sa vám pozdávajú, je čas trošku si “zašpiniť ruky” a skúmať ich. Musíte dávať pozor na nasledujúce kritériá:

  • Daná kryptomena má obmedzené množstvo tokenov a nie je možné toto konečné číslo prekročiť
  • Väčšina tokenov tejto kryptomeny by už mala byť v obehu a nemali by byť držané vo veľkom množstve vývojármi alebo inými tretími stranami
  • Mali by mať nízku mieru inflácie
  • Je ideálne aby boli pridané na nejakej väčšej známej krypto burze, čo im zvyšuje kredit a aj objemy

Všetky informácie uvedené vyššie viete nájsť priamo na webe danej kryptomeny, prípadne na stránke Coinmarketcap. Ak si nájdete kandidátov, ktorí spĺňajú aj tieto podmienky, môžeme prejsť ďalej.

Mohlo by vás zaujímať: Polkadot parachain aukcie – Skvelá príležitosť, ako zarobiť na kvalitných projektoch?

Krok 3 – Technická analýza

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

V tomto kroku je potrebné pozrieť sa na graf danej kryptomeny. V tomto prípade je však lepšie zistiť si aj názory iných ľudí, ktorí sa do toho možno rozumejú viac. Ak nemáte žiadne skúsenosti s obchodovaním a technickou analýzou, môžete využiť web Tradingview. Na hornej lište napíšete, aký pár vás zaujíma – napríklad EGLDBTC a vyhodí vám tam vami vybrané páry. Následne kliknete na tlačidlo “Ideas” a zobrazia sa vám analýzy rôznych ľudí na konkrétny pár. Je dobré pozerať primárne analýzy populárnych ľudí, ktorí majú veľa sledovateľov. Toto je však najkritickejšia časť celej tejto stratégie. V skratke je však dôležité pozerať hlavne na to, či sa daná kryptomena obchoduje na silnom dlhodobom supporte, od ktorého by sa následne mohla odraziť hore.

Krok 4 – Fundamentálna analýza

Technickú analýzu viete zvýrazniť aj fundamentálnou. Tu sa opäť musíte vrátiť na weby daných kryptomien, ich telegram/twitter účty, a pozrieť sa či ich nečakajú v blízkej dobe nejaké významné udalosti, ktoré by mohli zvýšiť ich cenu. Vo všeobecnosti sa medzi takéto udalosti považujú:

  • Airdropy
  • Spustenie vlastnej siete (mainnet)
  • Oznámenie významných spoluprác/partnerstiev

Krok 5 – Stratégia pól na pól

Pokiaľ sa do úzkeho výberu dostali nejakí adepti, ktorí splnili všetky vyššie spomenuté podmienky, môžeme prejsť priamo k samotnej stratégii. Tá je v podstate veľmi jednoduchá, až primitívna. Opäť ešte raz zdôrazňujem, že táto stratégia je funkčná pri bull rune, kedy kryptomeny bežne robia zisky stoviek percent v krátkom časovom úseku.

Celsius Wallet: Získavajte odmeny za držanie BTC, ETH, USDT a mnohých iných bez rizika (+BONUS 70 USD)

Samotná stratégia spočíva v tom, že nakúpite danú kryptomenu na nejakej vhodnej cenovej úrovni. Prvý predaj si nastavíte na 100% profit (práve kvôli takto vysoko nastavenému profitu je táto stratégia vhodná pri bull rune, kedy sú takéto zisky bežné) od bodu vstupu a nastavíte predaj polovice prostriedkov. Ďalší predaj opäť nastavíte o ďalších 100% vyššie a zadáte na predaj polovicu z tej polovice zvyšných prostriedkov a tak ďalej. Týmto si zabezpečíte to, že ak sa daná kryptomena úplne odtrhne z reťaze a bude rásť až nezmyselne vysoko, nebudete smutne pozerať so slzami v očiach, že ste všetko predali oveľa nižšie, než kam to reálne doletelo. Pokiaľ sa vám podarí trafiť váš prvý cieľ – predaj polovice tokenov za 100% zisku, znamená to, že máte späť celý vklad a ďalej už len profitujete bez rizika.

Na obrázku nižšie vidíte vstup a cenové úrovne po stovkách percent. Navyše tento graf bol podporený bullish divergenciou, čo znamená, že hoci cena klesala, RSI pomaly rástlo.

Mohlo by vás zaujímať: NÁVOD na staking EGLD – Úročte svoje kryptomeny bez rizika za 20% ročne!

Zhrnutie

Každé obchodovanie by malo mať nejakú hlavu a pätu. Pomocou tejto stratégie nebudete mať výčitky a dilemy s nastavovaním profit targetov a podobne. Na mieste je argument, že načo mi je takáto stratégia v bull rune, kedy rastie všetko a je jedno čo kúpim? To je pravda len čiastočne. Vďaka podrobnému rozboru kryptomien si vieme vytipovať najpravdepodobnejších adeptov. Takisto si vieme nastaviť pevne dané limity na profit a ušetríte si tak kopu času aj nervov. Opäť pripomínam, že táto stratégia je určená primárne pre začiatočníkov. Skúsení obchodníci samozrejme sledujú desiatky rôznych indikátorov a iných ukazovateľov. Začiatočníkom však umožní držať si nejaké pevne dané ciele, ktoré obmedzia ich prípadnú chamtivosť, ktorá je práve u začiatočníkov veľmi častým javom.

Je tu samozrejme aj riziko – vybraná kryptomena nebude rásť, ale bude klesať. Vtedy je dôležité spraviť si extra rozbor všetkých faktorov a zvážiť, či je jej držanie z dlhodobého hľadiska aj tak profitabilné, prípadne je lepšie predať v strate.

Neriskujte, prenechajte obchodovanie robotom

Pokiaľ si netrúfate na obchodovanie, máte k dispozícii alternatívu v podobe automatických trading botov, ktorí obchodujú za vás. Len si jednoducho nastavíte v šablóne hodnoty a hotovo – odteraz už všetko za vás vykonáva bot a vy len sledujete zisky. Pripravili sme pre vás 2 články, v ktorých sa dozviete akú investičnú stratégiu využíva robot, ako si takéhoto robota môžete nastaviť a taktiež uvidíte aj reálnu štatistiku týchto robotov, aby ste mali lepší prehľad.

Prvý článok: Úspešná investičná stratégia DCA – nechajte robotov obchodovať za vás!

Druhý článok: RECENZIA+NÁVOD – Pozrite sa, ako jednoducho nastaviť trading bota + štatistika ziskov

BONUS: Stály profit bez ohľadu na cenu? Pri nastavení SHORT+LONG robota na jednom páre áno!

ŠTATISTIKA ZISKOV ZA FEB/MAR: Prehľad trading botov za február a marec – Štatistika, najčastejšie otázky, vhodné páry a recenzie

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Dávid

cauko, vcera som spustil prvy krat long bota DOT/BTC. rano vidim ze vsetko prebehlo ok, ale ked prave teraz kurz klesol tak bot neprikupil.
aj na tradesanta akoby bol zaseknuty…neukazuje najnovsie ordery ani filled ordery. Pise connection error:
je to problem ci mam pockat ze sa to samo vyriesi? ak bota zrusim a zadam rovnakeho neposkodi mi to nakupene urovne…ako na to??