Agentúra Reuters dnes informovala, že kryptomenová spoločnosť Hodlnaut so sídlom v kryptomenám naklonenom Singapure, zastavila svojim klientom výbery kryptomien. Ide tak o ďalší prípad v sérii spoločností špecializujúcich sa na poskytovanie kryptomenových úverov, ktoré čelia problémom s likviditou a pozastavujú výbery.
Hodlnaut pozastavil výbery
Spoločnosť Hodlnaut vznikla v roku 2019 a podobne ako kryptomenové firmy Celsius, BlockFi či Voyager Digital poskytuje služby zamerané na požičiavanie úverov v kryptomenách a príťažlivé úroky, ktoré sú pre toto odvetvie typické. V roku 2021 v marci Hodlnaut začal spoluprácu s kryptomenovou poisťovňou Nexus Mutual, ktorá sa špecializuje na sektor DeFi.
Hodlnaut dnes podľa publikovaných správ pozastavil výbery, vklady a swapy na svojej platforme a tento krok odôvodnil negatívnym stavom trhu. Pozastavenie vkladov má umožniť spoločnosti stabilizovať likviditu a zachovať aktíva. Firma dnes tiež oznámila, že plánuje stiahnuť žiadosť o licenciu Singapurského menového úradu (MAS, aby mohla poskytovať platobné služby prostredníctvom digitálnych tokenov. Súhlas na túto službu získala v marci.
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Čítaj tiež: Coinbase je opäť pod tlakom SEC-u. Čaká nás ďalší veľký súdny spor?
Podľa oficiálnych údajov na stránke firmy na sociálnej sieti Linkedln, ako upozornil denník Coindesk, firma disponuje aktívami vo výške 500 miliónov dolárov. Podľa súdnych spisov bol Hodlnaut jedným z inštitucionálnych klientov Celsiusu, ktorý nedávno vyhlásil reštrukturalizáciu. Táto správa vrhá negatívny obraz na prepojenosť firiem z tohto sektoru, ktoré si de facto navzájom požičiavali kryptomeny a ponúkali vysoké úroky z ničoho.
Reuters tiež upozornila, že napriek priateľskému postoju Singapuru ku kryptomenám, viacero spoločností sa pre klesajúci trend dostalo do finančných ťažkostí. Príkladom je burza Zipmex, ktorá sa zameriava na juhovýchodnú Áziu a ktorá tiež pozastavila výbery svojim klientom, alebo singapurská firma Vauld.
Tento dominový efekt v podobe reťazovitého bankrotu najväčších gigantov v oblasti kryptomien a poskytovateľov krypto-služieb vrhá precedentný a negatívny obraz na celý sektor kryptomien, z ktorého sa budú kryptomeny ešte dlho spamätávať.
Čítaj ďalej: 5 spoločností, ktoré najviac zasiahol prepad kryptomien