Pozor na podvodníkov
Pozor na podvodníkov. Zdroj: Shutterstock.com/Edaccor

Pred týždňom sme vás informovali o nie práve najlepšej reportáži relácie @online. Privolaný “odborník” tam odporučil podozrivo vyzerajúcu privátnu digitálnu menu DasCoin fungujúcu na MLM marketingu. Spravil si tak peknú reklamu, my sme to však nenechali.

Napísali sme o spomínanej reportáži článok, v ktorom sme vysvetlili, prečo investícia do DasCoinu nie je práve najlepší nápad. Zároveň sme k činnosti vyzvali aj vás a výsledok?

Prešiel týždeň a hneď na začiatku ďalšej časti relácie @online sa hovorilo o kryptomenách! Tentokrát sa k nim vyjadril skutočný odborník, mylné informácie o DasCoine boli uvedené na pravú mieru a diváci sa dozvedeli o ďalších kryptomenách – Ethereum, Litecoin, Monero, NEM. Zároveň sa niečo dozvedeli o rôznych podvodoch v krypto-svete, o tom, ako ich odhaliť a… Ale veď, na čo opisovať niečo, čo si môžete pozrieť sami. V tomto odkaze nájdete záznam z relácie.

Relácii @online a ČT24 za túto reakciu tlieskame. Kiež by bolo možné uviesť na pravú mieru všetky polopravdy a lži, ktoré denne vídame v televízii. Aj takýto malý úspech však poteší. Sledujte nás na facebooku.