anonymous BTC

Súdne dokumenty z pojednávania, ktoré sa konalo koncom júla ukazujú, že vývojár bitmessage Jonathan Warren poskytuje svedectvo, ktoré ukazuje dokumenty Wrightovej histórie okolo založenia Bitcoinu a vlastnenia peňaženiek.

Začiatkom roka 2018 unikla informácia, že spoločnosť Dave Kleimana žalovala Wrighta za krádež asi 1 milióna BTC. Wright v reakcii na to tvrdil, že Kleiman túto sumu prevzal ako súčasť dohody (Tulip Trust). Súčasťou obrany Craiga Wrighta bola séria korešpondencií zaslaných na platforme Bitmessage popisujúcich proces dôvery. Ďalej aj peňaženku úschovy. Warren však súdu povedal, že tieto korešpondencie boli pravdepodobne falšované, pretože platforma na zasielanie správ sa nezačala zverejňovať. Údajne časový údaj nesedel v „dôkaze“ predloženom Wrightom. Podľa Warrena začal komunikačný protokol pre Bitmessage fungovať iba 19. novembra 2012. Čo bolo takmer mesiac po tom, ako Craig Wright údajne komunikoval prostredníctvom tejto platformy.

Wright označený ako podvodník

Toto odhalenie nie je prvým obvinením z falšovania proti Wrightovi. V júli prokuratúra obvinila Wrighta z falšovania listiny o dôvere na základe kontroly  dokumentov predložených samozvaným tvorcom Bitcoinu z 23. októbra 2012. Podľa podrobností v tom čase dokument obsahuje prvky autorských práv, ktoré nemohli existovať skôr ako v roku 2015 – dva roky po Kleimanovej smrti. Mnohí v kryptomenovom priestore pokračujú v spochybňovaní Wrightovho tvrdenia, že je Satoshi Nakamoto – tvorca Bitcoinu. Craig Wright sa dokonca obrátil na súdy a žaloval tých, ktorí ho verejne označili za podvodníka. Nedávno v podcaste sa vyjadril aj Peter McCormack. Wright tvrdí, že všetky obvinenia nie sú ničím potvrdené, „je to len strata času nazývať ma podvodníkom“.

Zdroj:
bitcoinist.com