Coinbase je najväčšia krypto-zmenáreň na svete. Svoje služby ponúka miliónom zákazníkov. Len počas nedávneho Bitcoin rallye za jeden deň získala stotisíc nových zákazníkov. Okolo tohto čísla sa budeme točiť aj dnes. Presne to je totiž (v dolároch) cena iniciálneho poplatku za ich novú službu – Coinbase Custody – bezpečné uskladnenie kryptomien.

Chcete používať coinbase? Tu nájdete návod, ako na to.

100 000$ za uskladnenie coinov?

Nuž, niektoré služby sú drahé. Táto funkcia však mieri na inštitucionálnych investorov, teda banky, veľké hedge-fondy, firmy, ktoré spravujú peniaze svojich klientov, indexové fondy… Jednoducho organizácie, ktoré sa naozaj boja o bezpečnosť svojich peňazí a radi robia veci po starom. Bohužiaľ, Trezor občas nestačí.

Ono to možno vyzerá, že Coinbase má guráž – pýtať si (v podstate) za schovanie privátneho kľúča stovky tisíc dolárov. Navyše, kto by mal o taký produkt záujem? Šéf Coinbasu, Brian Armstrong, povedal:

“Keď sa rozprávame s inštitúciami, hovoria nám, že im v investovaní do kryptomien bráni jediná vec. Existencia strážcu digitálnych aktív, ktorému by mohli veriť. Preto som z Coinbase Custody nadšený. Ďalším krokom v urýchlení celosvetovej adopcie digitálnych mien, je odomknutie inštitucionálnych peňazí.”

Plán pre Coinbase Custody

Podľa Coinbasu táto nová funkcia nebude okamžite prístupná všetkým investorom. Prístup k službe bude v priebehu roku 2018 postupne umožnený prvým záujemcom. Firma tiež vyzvala perspektívnych investorov, aby sa s nimi skontaktovali a získali najnovšie informácie o vývoji.

O zákazníkov pravdepodobne nebude núdza. Záujem o kryptomeny stúpa. Podľa dát z Fintechu existuje viac než sto hedge-fondov, ktoré obchodujú s Bitcoinom a ďalšími menami. Viac než 75% pritom vzniklo v priebehu roka 2017.

Kryptomagazin má facebook a fórum. Vedeli ste, že na fóre je zaregistrovaných sto prispievateľov? Mrknite na to. Diskusia sa tam pekne rozprúdila.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance