Čo môžeme očakávať po schválení Ethereum ETF?

  • Ethereum ETF jednoznačne patrí medzi najväčšie udalosti v histórii kryptomien.
  • Aj napriek tomu, že sa to na cene neukázalo, analytici predpokladajú opak.
  • Čakáme takisto aj na ďalšie kryptomeny s takouto ambíciou.
Novinky Bitcoin aj Ethereum čaká rastové obdobie
Bitcoin aj Ethereum čaká rastové obdobie. Zdroj: shutterstock.com/Sergey Nivens
BITmarkets BITmarkets

Spotové Ethereum ETF predstavuje významný míľnik pre trh s kryptomenami. Tento krok nielenže zvyšuje dôveru investorov v Ethereum, ale tiež naznačuje možnosť schválenia ďalších krypto ETF v budúcnosti. Aj na tomto základe skúmame názory expertov na budúcnosť krypto ETF a ich potenciálny vplyv na trh. Predpokladá sa značne pozitívny posun nie len vo vnímaní, ale aj v obchodovaní.

Ethereum ETF

Schválenie Ethereum ETF umožňuje investorom získať expozíciu voči cene Etherea bez toho, aby museli technicky zvládať náročnosť kryptomien. Tento typ ETF je atraktívny pre tradičných investorov, ktorí preferujú regulované finančné produkty.

ETF sleduje aktuálnu cenu Etherea, čo poskytuje jednoduchý spôsob, ako investovať do tejto kryptomeny bez týchto rizík. Kryptomenoví priaznivci by nesúhlasili, ale ak sa na to pozrieme z pohľadu bežného investora, je to tak.

Širšia adopcia kryptomien

Podľa expertov schválenie Ether ETF zvyšuje legitimitu Etherea ako investičného aktíva a otvára dvere pre širšiu adopciu kryptomien.

Je to dôležitý krok pre celý kryptopriemysel, ako povedal Jake Chervinsky, vedúci právneho oddelenia v Blockchain Association. Signalizuje to, že regulátori začínajú akceptovať kryptomeny ako súčasť globálneho finančného systému, čo je plus pre adopciu. Zatiaľ to s cenou nepohlo, ale v budúcnosti sa takýto posun dá očakávať.

Odborníci sa zhodujú, že schválenie Ethereum ETF by mohlo byť predzvesťou schválenia ďalších krypto ETF. Rôzne kryptomenové ETF, ktoré boli doteraz odmietané, by mohli byť ďalším logickým krokom. Schválenie takýchto ETF by mohlo priniesť na trh značné množstvo kapitálu, z čoho by mohol profitovať aj Bitcoin ako najznámejšia a najrozšírenejšia kryptomena.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Optimizmus budúcnosti kryptomien

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CointelegraphTAGY:
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.