Kryptomeny prechádzajú do letného módu – Cítite ten útlm?

0

V tomto článku niekoľkými vlastnými slovami opíšem momentálnu situáciu na trhu. Aj pre mňa ako tradera je nepríjemné, keď sa trh nehýbe resp. ide do strany. Veľký útlm z môjho pohľadu môžeme vidieť aj vo fundamentoch a novinkách.

Po prudkých pohyboch útlm?

Indexy, komodity, kryptomeny. Drvivá väčšina grafov ide momentálne do strany. Toto by však nebol jediný problém. Ďalším problémom je, že aj to, čo sa týka fundamentov, noviniek či veľkých partnerstiev, je momentálne na trhu tiež vo veľkom útlme. Myslím si, že z toho hľadiska sme aktuálne na križovatke. Každý rozmýšľa nad tým, či a prípadne kedy príde druhá vlna pandémie. Zrejme aj kvôli tomu trhy trochu vyčkávajú, ako ďalej.

Ak by naozaj prišla druhá vlna a štáty by museli znova začať zatvárať ekonomiku, tak pre tých, čo už prvú vlnu prežili, by to malo katastrofické následky. Pozor, druhá vlna sa nemusí dotýkať priamo nás ako krajiny. Úplne stačí, keď naši obchodní partneri, ako Nemecko, Francúzsko či Rusko začnú znova zatvárať ekonomiku. Hoci by sme ako štát spravili správne opatrenia a udržali pandémiu na uzde aj bez opätovného zatvárania, tak ani toto nám nemusí pomôcť. Stačilo by, ak by naši obchodní partneri znova znížili dopyt po automobiloch a dopady by boli extrémne.

Nikto nevie, kam ďalej

V terajšej situácii naozaj nikto nevie ako ďalej. Pred nami je niekoľko veľkých otáznikov a rozhodnutí. Letné obdobie býva dosť náročné aj za bežných trhových podmienok. Rovnako je letné obdobie úplne ideálne na stabilizáciu a pohyb do strany. My však už do strany ideme zhruba mesiac. Za posledné obdobie nikde neboli žiadne zásadné pohyby a začína sa špekulovať o tom, či trhy dosiahli svoje maximum?

Tu by sa dalo samozrejme o každom jednom odvetví polemizovať samostatne. Po obrovských prepadoch v marci a veľkej záchrane od národných bánk sme zrejme pomaly dosiahli svoj limit. Ak chceme, aby trhy ďalej rástli, tak sa budú musieť vo veľkom naďalej tlačiť peniaze a bude sa musieť znova štartovať celá ekonomika rýchlejšie.

Druhý kvartál

Za niekoľko dní sa nám končí druhý kvartál a ešte asi nikdy sa neupieralo toľko očí na tieto výsledky ako teraz. V prvom kvartáli sa COVID-19 len rozbiehal, a hoci sme už aj v tomto období mohli vidieť horšie výsledky, pandémia sa ukázala v plnej sile hlavne v druhom kvartáli. Doteraz sme mohli len predpokladať alebo dohadovať sa, ako veľmi zlé to je. O niekoľko dní sa to však dozvieme už z reálnych výsledkov. A ich zverejnenie, či už v EÚ alebo USA, môže zamávať trhmi. Otázkou len zostáva, či budú výsledky ešte horšie ako predpoklady a ktorý z daných scenárov sa nakoniec stane reálnym.

Bohatí na každej kríze ešte viac zbohatnú, zatiaľ čo my, obyčajní ľudia, máme po nej zdecimované úspory a sme ešte chudobnejší. Ako presne funguje mechanizmus, ktorý zabezpečuje tento presun hodnoty? Na to sme sa pokúsili odpovedať v našej novej sérii. V prvej časti vysvetľujeme, ako vlastne centrálne banky v čase krízy „zachraňujú“ ekonomiky a aké katastrofálne následky to pre nás má:

Takto bohatí zarábajú na kríze – Okrádajú nás, pretože nerozumieme systému – časť 1.


Moje meno je Jakub Kraľovanský a s Trading11 vám ponúkame spoločné členstvá – Trader2.0 + Trading11! Pozri TU

Okrem plateného obsahu na Trading11 máte v cene aj moje členstvo Trader2.0, v ktorom sa po novom nachádza: Predikcie na kryptomeny, forex, komodity, indexy a akcie, Mince so zápalnou šnúrou, 100K challange LIVE ROOM, Traderský chat, Extra fundamenty a môj osobný prístup.

3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre