- Temu v poslednom roku jednoznačne kraľuje internetovému vyhľadávaču a ostatní predajcovia preto rátajú astronomické straty.
- Zákazníci sa idu zblázniť za tovarom, ktorého ceny sú takmer neskutočné.
- Čínsky gigant však nemá celkom čistý štít.
- Čelí obvineniam z nelegálneho špehovania zákazníkov aj podporovania nútenej práce.
Temu sa snaží vyvrátiť fámy o machináciách s údajmi zákazníkov
Informácie o špionážnom softvére čínskeho predajcu, ktoré sa šírili mnohými médiami, poškodili jeho reputáciu.
Platforma Temu preto zverejnila certifikát od Googlu, ktorý potvrdzuje, že predajca spĺňa bezpečnostné štandardy.
Aplikáciu Temu sme predložili na certifikáciu MASA ako súčasť nášho neustáleho úsilia o zlepšenie súkromia a bezpečnosti používateľov. Chceme uistiť používateľov, že môžu nakupovať s dôverou a vedia, že ich údaje sú chránené najlepšími postupmi v odvetví.
MASA (Mobile Aplication Security Assessment) má za úlohu vykonávať nezávislé hodnotenie aplikácií, ktoré ponúka trhovisko Google Play z hľadiska ich bezpečnosti.
Platforma Temu požiadavky na certifikát splnila.
Obvinenia z nútenej práce
Portál BBC informoval o tom, že Temu čelí obvineniam z toho, že predáva tovar, ktorý je výsledkom nútenej práce. Problém spočíva v tom, že takéto výrobky nesmú podľa platnej legislatívy kolovať na trhoch západných krajín.
„Americkí spotrebitelia by mali vedieť, že existuje extrémne vysoké riziko, že dodávateľské reťazce Temu budú kontaminované nútenou prácou,” uviedol vo svojej správe užší výbor Snemovne reprezentantov Strany čínskej komunity.
Predajca Temu má viac ako 80 000 rôznych dodávateľov a spolieha sa na fakt, že ak súhlasili s „kódexom správania”, tak automaticky aj dodržiavajú zásady pracovných podmienok.
Na záver je vhodné uviesť, že Temu patrí už niekoľko mesiacov medzi najsťahovanejšie aplikácie na trhoviskách Google play alebo App store. Počet stiahnutí čínskej aplikácie prekročil hranicu 100 miliónov.
Prečítajte si aj: Slováci, pozor. Na našich uliciach sa vyskytli bankomaty, ktoré vás chcú ošklbať