Čínsky digitálna mena zaznamenala ďalší veľký pokrok – Prvé testy v praxi!

0

Vo svete zúri koronavírus a ekonomika dostáva jednu ranu za druhou. No ani táto nepriaznivá situácia nezabraňuje Číne pokračovať v jej rýchlom vývoji svojej vlastnej digitálnej meny. Najnovšie uzreli svetlo sveta prvé obrázky ako aj nové informácie o prvých testoch v praxi. Vyzerá to tak, že finálne dokončenie digitálneho juanu je už za dverami.

Prvé testy

Na sociálnych médiách sa šíria ukážky údajnej pilotnej verzie aplikácie peňaženky pre nadchádzajúci a dlho očakávaný čínsky digitálny juan. Ling Zhang, výkonná riaditeľka M&A, pre krypto zmenáreň Binance prvýkrát zdieľala obrázky 14. apríla. Tieto obrázky neskôr retweetol samotný generálny riaditeľ burzy Changpeng Zhao na svojom profile.

Mohlo by vás zaujímať: Počet BTC veľrýb je na 2-ročnom maxime! Vedia veľryby niečo, čo my nie?

Screenshot ostensibly showing a new testing wallet app for the digital yuan

4 testovacie mestá

Podľa Ling Zhang je aplikácia k dispozícii na stiahnutie v štyroch mestách vybraných pre túto počiatočnú skúšku – Shenzhen, Chengdu, Suzhou a Xiongan. Zdôrazňuje práve začlenenie novej metropoly Xiongan ležiacej na okraji Pekingu, ktorá je miestom takzvaného „smrt city brain“ projektu.

Mohlo by vás zaujímať: Množstvo Bitcoinov v pohybe je na 3-ročnom maxime – Pozrite sa, čo to pre nás znamená!

Nová oblasť Xiongan bude mať vylepšenú inteligentnú infraštruktúru, ktorá pokrýva satelitné informačné služby, 5G sieť, superpočítač a veľké dátové zariadenia. Mesto už priťahuje technologických gigantov krajiny ako Tencent, Alibaba, JD.com a Baidu.

Rýchly vývoj

CEO Binance zdôraznil rýchlosť, akou sa Číne darí napredovať vo vývoji národného digitálneho juanu. Čína zrýchľuje vývoj digitálneho juanu, a to aj napriek kríze COVID-19, ktorá zúri po celom svete. Bank of China 24. marca údajne dokončila vývoj základných funkcií digitálnej meny a už pristúpila k príprave zákonov na jej implementáciu.

Mohlo by vás zaujímať: Pozrite si 2 dôvody, prečo kríza pomôže Bitcoinu dobyť svet!

Čína a kryptomeny

Samotná Čína má na trh s kryptomenami obrovský dopad. Tí, ktorí kryptomeny sledujú už dlhšiu dobu vedia, že všetko čo sa v Číne deje v spojení s kryptomenami, dokáže citeľne ovplyvniť ceny kryptomien. Ak vás zaujímajú všetky krypto novinky, ktoré sú spojené s Čínou, môžete si ich pozrieť TU.

Mohlo by vás zaujímať: Prečo kryptomeny a svetové trhy rastú? Nemali by kvôli vírusu COVID-19 klesať? Toto sú dôvody

Čo čítať ďalej?

Bitcoin sa ešte pozrie na dno! Skúsený trader zverejnil analýzu, ktorá mnohých nepotešila

Zdroj:
cointelegraph.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre