bitcoin mining asic miner

Čínske mesto Ya’an sa snaží pritiahnuť minerov. Tesne pred halvingom im ponúklo lacnú elektrickú energiu v súlade s vyhlásením čínskej vlády o podpore a rozvoji blockchainových technológií v krajine. Mineri tak mestu pomôžu spáliť nadbytočnú energiu, ktorú Ya’an produkuje.

Ya’an chce viac ťažiarov Bitcoinu. Už teraz sa v ňom nachádza približne 50% hashratu. Mesto publikovalo verejné usmernenie, v ktorom vyzvalo blockchainové spoločnosti, aby si založili sídlo v blízkosti elektrární produkujúcich nadbytočnú energiu.cina podporuje blockchain a bitcoinMôže vás zaujímať: Ekonómovia očakávajú najväčší rast BTC v celej jeho histórii

Halving sa blíži

To je pre čínskych ťažiarov skvelá správa. Halving je totiž už naozaj za rohom. Podľa stránky coinmarketcap sa naň môžeme tešiť o 14 dní. Zníženie odmien za mining na polovicu ťažiarov silno zasiahne a môžeme očakávať masívne vypínanie ASIC-ov. Práve lacná elektrická energia im však môže zachrániť kožu.

Pre Bitcoin je však halving bullish fundament, keďže inflácia sa zníži na polovicu. Podľa nedávnej štúdie prúdilo v posledných rokoch na vyrovnanie inflácie do Bitcoinu 400 miliónov dolárov. Po halvingu bude potrebných už iba 200 miliónov a zvyšné dve stovky pomôžu tejto kryptomene rásť.

Bitcoin za 1 milión dolárov? Toto sú dôvody, prečo to nemusí byť nereálne

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre