twich

Sledujete streamerov na platforme Twich? Chceli by ste im darovať nejaké kryptomeny? Od teraz môžete! Mobilná platobná služba MenaPay oznámila podporu pre Twitch. Vašim obľúbeným streamerom tak budete môcť darovať („tringelt“) stablecoin MenaCash.

Darujte kryptomenu

Platobná služba MenaPay založená na blockchaine aktualizovala svoju mobilnú aplikáciu tak, aby podporovala Twitch. Podľa tlačovej správy z 27. decembra diváci na streamerskej platforme Twitch teraz môžu používať svoju mobilnú aplikáciu MenaPay, aby pri sledovaní „tringeltovali“ svojich obľúbených streamerov na Twitchi. Môžu tak urobiť pomocou kryptomeny MenaCash, čoby stablecoin viazaný na USD. Tento krok prichádza pár týždňov po tom, čo spoločnosť MenaPay nechala streamerov používať aplikáciu MenaPay na zhromažďovanie donátorov v prostredí založenom na blockchaine.

Priemysel digitálnych hier sa stal obrovským online priestorom, v ktorom viac ako 3,7 milióna streamerov zdieľalo svoje skúsenosti so svojím publikom na Twitchi. Diváci majú možnosť podporovať svojich obľúbených streamerov buď darovaním kryptomien jednako počas samotného streamovania, alebo sa môžu stať platenými odberateľmi (tzv. submi). Mobilná platobná služba MenaPay založená na blockchaine využíva QR kódy, ktoré divákom umožňujú darovať tieto „tringelty“ na Twitchi za pár sekúnd.

„Predstavenie MenaPay Twitch streamerom ako spôsob získavania donátorov bolo kritickým míľnikom v posilňovaní pomyselného mosta medzi hernou komunitou a technológiou blockchain,“ uviedla generálna riaditeľka MenaPay Cagla Gul Senkardes a dodala: „Po oznámení sme videli neuveriteľnú požiadavku z diváckej základne platformy Twitch, ktorá chce tiež použiť tento jednoduchý spôsob a poslať „krypto-tringelty“. Urobili sme potrebné vylepšenia a aktualizovali našu aplikáciu, aby sme podporili hernú komunitu. Teraz môžu diváci integrovať svoju aplikáciu MenaPay s Twitchom a darovať kryptomeny prostredníctvom smartfónu za pár sekúnd.“

Gaming a kryptomeny idú ruka v ruke

Twitch má pozitívny vzťah s kryptomenami. Streamovací giant odstránil podporu pre Bitcoin a Bitcoin Cash z platformy v marci, aby ich mohol znovu povoliť v júni. Internetový prehliadač Brave založený na blockchaine tiež podporuje „krypto-tringelty“ na Twitchi, rovnako ako YouTube a Twitter.

O takejto forme podpory pomocou kryptomien sme vás informovali napríklad aj v tomto článku.

DLive je ďalší projekt založený na blockchaine, ktorého cieľom je podpora hernej komunity decentralizovaným spôsobom. Marketingová spoločnosť Refereum sa spojila s decentralizovanou streamovacou platformou DLive, aby odmenila hráčov za vytváranie a sledovanie obsahu.

Herný priemysel však nie je jediným miestom, kde je vítané darovanie kryptomien. Agatha Bacelarová, kandidátka do snemu Spojených štátov v roku 2020, je otvorená pre krypto darčeky.

Čo čítať ďalej?

Bitcoin za 100 000 USD už čoskoro, hovorí tvorca kryptomien ETH a ADA!

Zdroj:
cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance