Cez Litecoin sa v roku 2019 prenieslo viac než sto miliárd dolárov

0

Litecoin v roku 2020 zažíva dobré časy. Odrazil sa zo dna a aktuálne už niekoľko dní atakuje 60 $. Aj aktivita Litecoin blockchainu je na tom dobre. V roku 2019 sme zaznamenali volume transakcií s celkovou hodnotou presahujúcou sto miliárd dolárov. To je oveľa viac, než kapitalizácia tejto kryptomeny. Tá v súčasnosti dosahuje “iba” 3,7 miliardy dolárov.

100 miliárd v 2019 je menej, než predchádzajúce roky

Volume transakcií, ktoré spracoval blockchain Litecoinu, síce prekonali sto miliárd dolárov, čo je naozaj úctyhodné číslo a svedčí to o obľúbenosti tejto kryptomeny. Stále však ide o pokles oproti roku 2018. Za to však môže hlavne január 2018, keď bol ešte v plnom prúde bull market.

V januári 2018 sa v LTC sieti denne spracovali transakcie s celkovou hodnotou 5 miliárd dolárov. Pre porovnanie, v roku 2019 to bolo iba 200-300 miliónov. Litecoin sa vtedy obchodoval za 25-35 $.

Najnovšiu analýzu Litecoinu nájdete tu.

2019 bol pre Litecoin dobrý rok

Tak ako tak, rok 2019 bol pre Litecoin veľmi pozitívny. Podarilo sa mu odraziť odo dna. Litecoinu pomohol aj druhý halving, ktorý rozvíril vlnu špekulácií a vystrelil jeho cenu až na 150 $. Odtiaľ to však už bolo iba dole kopcom a až na začiatku tohto roka sa nám vytvoril uptrend.

Podľa analýzy LTC blockchainu sa zväčšila komunita stálych používateľov tejto kryptomeny. Tí v priemere denne vytvorili stomiliónové volume. Denne cez LTC blockchain prešlo 21 000 transakcií. I keď, podľa tohto prieskumu sa väčšina Litecoinov sa nepohla už viac než rok. Čakajú na správnu chvíľu?

Litecoin v roku 2020 vyzerá veľmi dobre. Dokonca sa objavujú špekulácie, že rozbehne ďalšie krypto-rallye. Vy však s týmto pohľadom nesúhlasíte, ako ukazuje anketa v článku:

Spôsobí Litecoin v roku 2020 ďalšie krypto-rallye? + anketa

Zdroj:
bitcoinist.com