Cestovanie vlakom sa na Slovensku zásadne mení. Potešia sa najmä tieto skupiny ľudí

  • Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) má v portfóliu viacero noviniek.
  • Vo vlakoch pribudnú ženské kupé aj tiché zóny.
  • Novinky sú v platnosti od 9. júna 2024.
Off topic Pribudnú ženské kupé aj tiché zóny
Pribudnú ženské kupé aj tiché zóny. Zdroj: shutterstock.com/Denis Belitsky/Halfpoint
BITmarkets BITmarkets

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) má pre svojich cestujúcich niekoľko noviniek. Vo vybraných expresných vlakoch pribudne niečo, po čom cestujúci volajú už roky. O téme informoval denník SME.

Medzi najväčšie novinky patrí kupé určené čisto len pre ženy. Hneď ďalšou novinkou je zavedenie tichých zón. To ocenia tí, ktorí chcú vo vlaku buď pracovať, alebo uprednostňujú ničím nerušenú cestu. Tieto nové vozne budú označené piktogramom.

To však nie sú jediné novinky, pretože na Orave pribudol cyklovozeň, ktorý bude premávať cez víkendy a sviatky. Konkrétne sa to týka vlakov z Kraľovian do Trstenej, kde pribudne 12 stojanov na bicykle.

ZSSK si pripravilo viacero noviniek

ZSSK si pripravilo viacero noviniek. Zdroj: shutterstock.com/Denis Belitsky

Novinkou sú aj predĺžené trasy vlakov na Horehroní. Vlaky nebudú končiť v Mlynkoch, ale pôjdu až do Margecian. O zmenách informoval generálny riaditeľ ZSSK, Peter Helexa:

V aktualizovanom cestovnom poriadku sme zaviedli viacero noviniek, medzi ktoré patria cyklovozne na Orave, tiché zóny a dámske kupé v expresoch, ako aj predĺženie trás jedného páru zrýchlených vlakov na Horehroní. Verím, že tieto zmeny prispejú k tomu, aby sa cestovanie vlakmi ZSSK stalo ešte príjemnejším a komfortnejším.

Novinky sú v prevádzke od 9. júna. Dokonca sa od začiatku roka podarilo zlepšiť plynulosť železničnej dopravy. To znamená, že priemerné meškanie vlakov sa znížilo o dve minúty, čo je 21-percentné zlepšenie.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

ZSSK myslí aj na Mariánsku púť v Levoči, ktorej sa prispôsobuje. To znamená, že 6. júla bude vypravených 13 párov osobných vlakov a v nedeľu, 7. júla, 8 párov osobných vlakov so zastávkami v Levoči a Spišskej Novej Vsi.

ZSSK

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. je akciová spoločnosť s prívlastkom „Národný dopravca” prevádzkujúca osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Spoločnosť sídli v Bratislave a jej vlastníkom je štát prostredníctvom Ministerstva dopravy.

Spoločnosť bola založená 13. decembra 2004 na základe Uznesenia vlády SR č.662/2004 zo dňa 7.7.2004 a rozhodnutím Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky zo dňa 13.12.2004 na valnom zhromaždení Železničnej spoločnosti o jej rozdelení na spoločnosti ZSSK a Železničná spoločnosť Cargo Slovakia.

 

Zaujímate sa o to, ako odísť do dôchodku so štedrým pasívnym príjmom? Pozrite si naše video.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: SMETAGY:
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.