Je Cardano spiaci gigant?
Je Cardano spiaci gigant? Zdroj: Shutterstock, Dennis Diatel

Blockchain Cardano bezpochyby patrí medzi najväčšie kryptomenové projekty. Existujú však dva tábory ľudí. Jedna skupina vidí tento projekt veľmi skepticky, druhá neustále živí nádej na cenový boom.

Je Cardano spiaci gigant?

Je pravdou, že Cardano sa v poslednom období potáca. Od začiatku roka 2022 sa natívna kryptomena tohto blockchainu ADA prepadla o 23,3 %. V čase písania tohto článku sa cena tokenu ADA pohybuje pod dôležitým supportom na úrovni 0,983 USD. Od septembra 2021 je to prepad až o neuveriteľných 67,5 %.

Prečítaj si tiež: Tri dôležité makro faktory naznačujú, že Bitcoin do roku 2023 padne na 10 000 USD

Ekosystém vzbudil záujem aj u kryptomenového odborníka a zakladateľa spoločnosti Crypto Capital Venture Dana Gambardelloa. Jeho spoločnosť sa zaoberá náborom firiem pre rýchlo rastúce kryptografické startupy. Gambardello si myslí, že ide o nepochopený projekt a mnoho ľudí ho nedokáže vnímať v širšom spektre.

„Cardano je postavené tak, aby poskytovalo decentralizovanú finančnú infraštruktúru v globálnom meradle. ADA určite cenovo exploduje. Ide totiž o najväčšieho spiaceho giganta vo svete kryptomien.“

Ekosystém s obrovskou aktivitou

Cardano je sieť s najväčšou vývojárskou aktivitou nielen za minulý rok, ale v dlhodobom meradle. Vo februári bolo spoločnosťou IOHK oznámených 10 veľkých projektov, ktoré sa majú v tomto roku spustiť. Patria sem projekty ako MADAX, WingRiders a napr. aj Yoroi Wallet.

Aj to sú dôvody, prečo sa Gambardello domnieva, že token ADA určite naskočí na býčiu vlnu.