Bude Bitcoin ďalej stúpať alebo preberie štafetu Ethereum?

Sponzorované články Preberie po BTC štafetu ETH?
Preberie po BTC štafetu ETH? Zdroj: shutterstock.com/Pucs Fongabe
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Najhodnotnejšia kryptomena z pohľadu ceny aj tržnej kapitalizácie zažíva historické obdobie. Predchádzajúci cenový rekord z roku 2021 v čase písania Bitcoin prekonal o necelých 5-tisíc dolárov. Ako už takmer všetci kryptonadšenci vedia, hnacou silou tohto rastu k cene cez 71 000 dolárov za Bitcoin sú bitcoinové ETF. Jednotkou vo fondoch je iShares Bitcoin Trust od spoločnosti BlackRock. Tomu tiež patrí prvenstvo v rýchlosti dosiahnutia 10 miliárd aktív pod správou, a to len za 37 dní od začiatku obchodovania.

Tieto hodnoty Bitcoin a aj celý kryptotrh dosahuje ešte pred znižovaním odmien za ťažbu Bitcoinu. Doteraz všetky rastové obdobia nastali až po halvingu, preto je možné, že Bitcoin môže do konca roku 2024 vystúpať až k hranici 100-tisíc dolárov. BTC však nie je jedinou kryptomenou, ktorá momentálne robí investorom radosť. Podobnú rastovú krivku zaznamenal aj druhý najhodnotnejší coin, Ether.

Kým Bitcoin za posledný mesiac vzrástol o 41 %, kryptomena blockchainu Ethereum dosiahla rast 45 %. Okrem toho Ethereum disponuje niekoľkými výhodami, vďaka ktorým sa môže Ether stať ešte atraktívnejšou kryptomenou pre investíciu, než samotný Bitcoin. V tomto článku rozoberieme situáciu ohľadne rastu Etherea, ale aj alternatív k samotnému Bitcoinu – Green Bitcoin a Bitcoin Minetrix.

Milióny nových držiteľov ethereových peňaženiek v období pár týždňov

Po schválení prvých 10 bitcoinových ETF americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC), správcovské spoločnosti týchto ETF rýchlo nahromadili približne 800 000 BTC, a to len do dvoch mesiacov od uvedenia na trh. To sa rovná približne 4,2 % celkovej zásoby v obehu. Zatiaľ čo cena bitcoinu stúpala v dôsledku značného prílevu od korporátnych investorov, retailoví investori skôr zvolili investíciu do ekosystému Ethereum.

Zmenu dynamiky podčiarkujú údaje spoločnosti Santiment, podľa ktorých za posledných 50 dní vzniklo vyše 3,6 milióna adries nových držiteľov v sieti Ethereum. Naopak, v rovnakom období z Bitcoinovej siete odišlo viac ako 200-tisíc držiteľov.

Túto preferenciu Etherea možno pripísať napríklad k jeho vyššiemu potenciálu pre pasívny príjem prostredníctvom stakingu či využitiu DeFi aplikácií. Atraktivitu z užitkovania Ethereovej siete môže ešte zvýšiť nedávno dokončená aktualizácia „Dencun”. Cieľom upgradu je znížiť transakčné poplatky pre siete druhej vrstvy Etherea. Zároveň sa tým zvýši efektivita a škálovateľnosť popredných sietí ako sú Polygon či Arbitrum.

Pred halvingom odmien sa tiež ťažiari vo veľkom zbavujú Bitcoinu za účelom likvidity. Len za posledné tri mesiace zmizlo z ich peňaženiek cez 300 tisíc coinov, čo pri dnešnej cene Bitcoinu predstavuje hodnotu viac ako 22 miliárd dolárov. Naopak, držitelia ETH do staking poolu v rámci prenosu tokenov z Eth 1.0 na Eth 2.0 vložili vyše 2,4 milióna coinov v celkovej hodnote cez 9,7 miliardy dolárov.

V hre je tiež schválenie ethereových ETF, o ktoré sa snažia spoločnosti ako BlackRock či Fidelity. Vyjadrenie od SEC ohľadom nových fondov by malo prísť v máji. Po prípadnom schválení preto môžeme očakávať podobný scenár ako v prípade Bitcoinu. Spolu s doterajším vývojom ceny tak má Ethereum všetky predpoklady, aby mohol už čoskoro vystreliť k novému historickému maximu nad 5 tisíc dolárov.

Nech už vyššiu mieru rastu prevezme Ethereum alebo na čele zostane Bitcoin, investori majú dnes príležitosť profitovať z oboch scenárov. V predpredaji totiž nájdu dva projekty na blockchaine Ethereum, ktoré im poskytujú možnosť profitovať ako z ťažby Bitcoinu, tak aj samotného vývoja ceny Bitcoinu. Ide o projekty Bitcoin Minetrix a Green Bitcoin.

Web Green Bitcoin

Prístup k ťažbe aj po halvingu s Bitcoin Minetrix

Znižovanie odmien za vyťažený blok Bitcoinu so sebou prináša aj zvýšenie konkurencie na poli ťažiarov. V hre zostanú len tí, ktorí disponujú dostatočne výkonnými ťažiarenskými sústavami. Tento fakt zároveň takmer znemožňuje bežným ľuďom ťažiť BTC. Oba spomenuté faktory má v pláne vyriešiť projekt Bitcoin Minetrix s cloudovou ťažbou Bitcoinu prostredníctvom tokenu BTCMTX.

Jeho pozadie tvorí stake-to-mine platforma pre ťažbu Bitcoinu na blockchaine Ethereum. Jej vízia pritiahla masívnu pozornosť investorov počas prebiehajúceho predpredaja natívneho tokenu, čoho výsledkom je vyzbieraných vyše 12,2 milióna dolárov. Dôvodom atraktivity je práve jednoduchý prístup k ťažbe. Majiteľom BTCMTX stačí vymeniť tieto tokeny za čas, kedy môžu získať odmeny z miningu Bitcoinu.

Všetka aktivita zároveň prebieha priamo na blockchaine, čím Bitcoin Minetrix prispieva k absolútnej transparentnosti. So stake-to-mine princípom tiež zastrešíte kompletný manažment cloudových kreditov z vlastného rozhrania. Aplikáciu si tak môžete plne prispôsobiť podľa seba a súčasne mať pod palcom všetky úkony od prideľovania cloud kreditov na ťažbu až po časovú alokáciu ťažby.

Získať tokeny BTCMTX môžete jednak nákupom v predpredaji za zvýhodnenú sumu, ale aj ich následným stakingom. Počas momentálnej fázy fundraisingu je cena tokenu 0,014 dolára, pričom miera výnosu za uzamknutie tokenov činí 57 % ročne. Nákup vykonáte prostredníctvom ETH, USDT, BNB, MATIC alebo platobnej karty.

Web Bitcoin Minetrix

Profitujte z Bitcoinu, aj keď jeho cena klesá vďaka Green Bitcoin

Projekt Green Bitcoin ponúka kombináciu atraktívnych vlastností, ktoré dnes na kryptotrhu naberajú na sile. Medzi tie patria veľká a angažovaná komunita ľudí, udržateľnosť a šetrný prístup k životnému prostrediu, ako aj interaktívny spôsob stakingu tokenov. To všetko tvorcovia naviazali na cenový vývoj Bitcoinu. Hlavným dôvodom doterajšieho úspešného priebehu predpredaja je práve gamifikovaný zelený staking tokenu GBTC.

Green Bitcoin totiž majiteľom natívnych tokenov sprístupňuje platformu stake-to-predict. Ten ​​ponúka variabilné výnosy založené na cenovom vývoji Bitcoinu, ale bez veľkého dopadu na životné prostredie. Užívatelia prostredníctvom platformu budú uzatvárať stávky na budúcu cenu Bitcoinu. Potom počkajú, kým skončí obdobie stakingu, aby si mohli previesť svoje odmeny.

Zelený staking

Zelený staking. Zdroj: greenbitcoin.xyz

Platí, že čím presnejší bude váš odhad budúcej ceny, tým máte nárok na väčšiu porciu odmien. To isté platí v prípade, keď tokeny uzamknete na viac, než len 24 hodín. Súčasťou odmenového systému je aj tvorba nových tokenov GBTC, a to s ohľadom na životné prostredie. Green Bitcoin totiž beží na blockchaine Ethereum, ktorý je kvôli mechanizmu proof-of-stake v porovnaní s Bitcoinom tisícnásobne udržateľnejší.

Pasívny príjem z atraktívnej staking platformy však nie je jediný spôsob, ako môžete rozšíriť počet tokenov pod vašou správou. Už počas predpredaja máte možnosť uzamknúť tokeny s nárokom na podiel z ročných výnosov v aktuálnej výške 118 %. Aby ste túto príležitosť využili, zostáva už len prejsť na webstránku projektu a nakúpiť požadovaný objem tokenov Green Bitcoin.

V súčasnej fáze predpredaja vás jeden token vyjde na 0,9162 dolára. Nákupom prispejete k už vyzbieraným 4,3 miliónom dolárov a priblížite projekt ku skorému spusteniu. Viac o plánoch Green Bitcoin nájdete v greenpaperi tejto zelenej platformy.

Web Green Bitcoin

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!