[Krátka správa] BTC-e operátor A. Vinnik pravdepodobne skončí v USA

1

Alexander Vinnik je už jednou nohou v USA

Pamätáte si ešte na problémy, ktorým pred niekoľkými mesiacmi čelila ruská krypto-burza BTC-e? Najprv boli zaznamenaná problémy so servermi a potom v Grécku nasledovalo zatknutie operátora burzy – Alexandra Vinnika. Alexander si následne niekoľko mesiacov posedel v chládku. Zdá sa, že jeho pobyt v Grécku končí a “vycestuje” do USA, kde naňho čaká súd.

Vinnik chce radšej do Ruska

Vinnik je v USA obvinený z prania špinavých peňazí, pašovania drog a hackovania. Zatiaľ však nie je na 100% isté, že sa svojho súdu dočká. Záujem oň totiž má aj Rusko. Vzhľadom na to, že Alexander je občan Ruska, by pravdepodobne mal skončiť vo svojej domovskej krajine. Tak na neho čakajú oveľa miernejšie obvinenia.

O preprave obžalovaného do Ruska môže rozhodnúť iba Grécky Najvyšší súd. Ten sa zatiaľ k situácii nevyjadril (a asi ani nevyjadrí).

Každopádne, príde nám zvláštne, že USA chce súdiť občana Ruska. Je otázne, nakoľko má Amerika právo zmocniť sa niekoho, kto v USA poriadne ani nebol.

Viac sa o kauze BTC-e dozviete v tomto článku.

Zdroj: cointelegraph.com

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.