bitcoin 6000 $ dolarov do konca roka 2017

6000 dolárov za jeden Bitcoin?

Veľa analytikov sa zhoduje, že Bitcoin by do konca roka mohol dosiahnuť 6000$. Samozrejme, visí nad ním veľký Damoklov meč známy ako SegWit2X. O tomto protokole je na kryptomagazine článok, ktorý objasňuje celú situáciu. Nájdete ho v tomto odkaze.

6000 dolárov do konca roka?

V treťom štvrťroku 2017 hodnota Bitcoinu narástla o takmer 75%. Kryptomeny sa už viac-menej oklepali z čínskych zákazov, ktoré udreli na trh začiatkom septembra (září). Ban na ICO a krypto-burzy však znateľne znížil volume trhu. Napriek tomu sa Bitcoin drží blízko svojho historického maxima. V pondelok sa predával za ~4450$, momentálne padol na ~4200$. Support na 4000$ však drží a je dosť možné, že nás čaká ďalší rast.

Veľa analytikov sa zhoduje, že nás opäť čaká testovanie hranice 5000$, eventuálne sa možno dostaneme za ňu do 5000+ teritória. Šéf APAS business development burzy Gatecoin, Thomas Glucksmann, pre CNBC povedal:

“Počas roka sme niekoľkokrát predpovedali, že cena Bitcoinu presiahne 5000$ a koncom 2017 sa dostane ku 6000$. Vzhľadom na nedávny vývoj udalostí je táto predpoveď stále pravdepodobnejšia.”

Šéf CryptoCompare Charles Hayter je vo svojich predikciách opatrnejší, no tiež si myslí, že 5000$ je na dohľad.

“Najväčší katalyzátor pre Bitcoin je regulácia. Japonsko do kryptomien vdýchlo život svojimi licenciami pre krypto-burzy (viac sa dočítate tu). Transparentnosť regulovaných kryptomien drasticky zvýši hodnotu celého segmentu.”

Všetko záleží na SegWit2X

Zdá sa, že vzostup Bitcoinu môže zastaviť už iba Bitcoin samotný. Napríklad, zbytočné rozdelenie celej komunity kvôli nezhodám v prístupe ku riešeniu problémov so škálovaním. SegWit2X je aktualizácia, ktorá má zväčšiť veľkosť bloku z 1MB na 2MB. O temnej stránke tohto updatu sa píše v jednom z našich najúspešnejších článkov.

SegWit2X by teoreticky nemal naraziť na žiadne problémy. V máji (květen) 2017 sa veľkí hráči v New Yorku dohodli, že tento update podporia. Problémom sú však developeri z Bitcoin Core, ktorí sú proti tomuto riešeniu a odmietajú ho implementovať do svojho BTC klienta. Bitcoin Core má v komunite veľké slovo a môže so sebou stiahnuť podstatnú časť minerov.

Ďalšie rozdelenie teda vyzerá celkom pravdepodobne a tentokrát to bude veľmi náročné. Veď, už odpoveď na otázku – ktorý Bitcoin je pravý Bitcoin? – nebude úplne jasná a v podstate záleží na tom, koho sa pýtate.

Na druhej strane, Bitcoin Core iba verejne prehlasuje to, čo si myslí väčšina užívateľov. NECHCEME VEĽKÉ BLOKY! Iba Číňania sa nám ich snažia nanútiť.

Každopádne, čakajú nás zaujímavé tri mesiace. Čo si myslíte vy? Dostaneme sa ešte v roku 2017 nad hranicu 6000 dolárov, alebo si chvíľku budeme musieť počkať? Váš názor nám môžete napísať na facebook.

Zdroj: cryptocoinsnews.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
michal

Aaa, čo, ja si myslím že to bude 8000 dolarov