- Už čoskoro to vypukne.
- Nová linka do unikátnej destinácie bude bez prestupov.
- Slováci sa majú na čo tešiť.
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave otvára brány do exotického Kataru. Ako informuje portál Aktuality, odteraz letisko ponúka priame lety, ktoré umožňujú Slovákom objavovať túto fascinujúcu destináciu na Arabskom polostrove bez akýchkoľvek prestupov.
Hovorkyňa letiska Veronika Demovičová uviedla, že prvé lety spustia už 30. septembra 2024 a budú pokračovať počas zimného letového obdobia až do júna 2025.
Zarábaj aj ty na raste kryptomien.
Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.
Letisko obnovilo repertoár
Letecká spoločnosť Smartwings zabezpečí tieto lety s týždennou frekvenciou každý pondelok s dobou letu približne 5 hodín.
Cestovná kancelária Hydrotour pridala do svojej ponuky rôzne možnosti pre trávenie dovolenky v Katare. Patria sem aj 8 alebo 15-dňové pobyty s all inclusive ubytovaním v päťhviezdičkových hoteloch, transfermi a službami delegátov a animátorov.
Letisko tiež plánuje pridávať ďalšie exotické destinácie ako thajský Phuket, maurícijské a zanzibarské ostrovy, mexický Cancún, Kubu, Vietnam, Dominikánsku republiku, Omán, Bahrajn a Dubaj.
Tieto prírastky rozširujú možnosti pre slovenských cestovateľov, ktorí plánujú svoje zimné dobrodružstvá v sezóne 2024/25.
Táto chyba vás na dovolenke vyjde draho
Nedávno sme vás v jednom z našich článkov upozorňovali na to, že hoci potápanie mnohí považujú za vzrušujúcu dovolenkovú aktivitu, nesie so sebou vysoké riziká, najmä finančné.
Ak si dovolenkári nezaobstarajú adekvátne cestovné poistenie pokrývajúce špecifické riziká spojené s potápaním, môžu náklady na liečbu po nehode vysoko prevýšiť ich očakávania.
Zarábaj aj ty na raste kryptomien.
Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.
Podľa Universal maklérskeho domu, aj keď sa potápanie s dýchacím prístrojom považuje za poistiteľný šport, poisťovne kladú dôležité podmienky, ako napríklad držanie potápačskej licencie. Osoby bez takejto licencie poisťovne z poistenia automaticky vylučujú. To znamená, že v prípade nehody musia výdavky hradiť sami.
Pri ponoroch do desiatich metrov sa potápanie stále vníma ako rekreačná aktivita, zatiaľ čo pri hlbších ponoroch sa považuje za rizikovú činnosť.
Limity sú zvyčajne stanovené na desať až dvadsať metrov. V takýchto prípadoch môže byť poistenie obmedzené alebo vyžaduje prítomnosť certifikovaného inštruktora.
V prípade nehody je zásadné poskytnúť postihnutému okamžitú zdravotnú starostlivosť vrátane dodávky kyslíka a rýchleho presunu do hyperbarickej komory.
Tá rekreuje tlak, akému sa postihnutý vystavil počas ponoru. Liečba a súvisiace náklady bývajú extrémne vysoké. Cena takého pobytu v hyperbarickej komore sama o sebe môže dosiahnuť tisíce eur.
Vďaka špeciálnemu cestovnému posteniu tak predídete možným finančným strastiam v prípade nešťastia.