Analytik Bloombergu vidí uncu zlata za 3000 $ – Bitcoin za 20 000 $

Mike McGlone, senior analytik spoločnosti Bloomberg, nedávno okomentoval zaujímavú situáciu na trhu so zlatom. Po prekonaní hladiny 2000 $ vytvorilo nové historické maximum a to rozhodne nemusí byť koniec. Podľa Mika sa zlato nachádza na začiatku dlhého bullrunu a ďalšou zastávkou je magických 3000 $ za uncu.

Ako je na tom Bitcoin, Ethereum, zlato a americká ekonomika? Pozrite si náš stream (hore) a prihláste sa na odber BitLinku

Zlato bude do troch rokov stáť 4000 $

Hodnota vzácnych kovov má naďalej rásť a vďačiť za to môžu prebiehajúcej finančnej  a ekonomickej kríze, ktorú na začiatku roka odpálila pandémia koronavirusu. TO vytvorilo tlak na americký dolár a dodalo momentum zlatu.

“Zlato v roku 2008 dosiahlo dno na 700 $ a vrchol o tri roky neskôr na 1900 $. Zaznamenalo tak 2,7x rast. Ak budeme predpokladať rovnakú rýchlosť, z tohtoročného minima – 1470 $ – by sa do roku 2023 mohlo vyšplhať až na 4000 $”

Ilustračný graf:

GOLD
GOLD

Mike ďalej dodal, že zlato určite dosiahne minimálne 3000 $, vďaka rastúcej inflácii, ktorú spôsobuje tlačenie tisícok miliárd dolárov americkou centrálnou bankou.

Môže vás zaujímať: Nový EÚ zákon uzná kryptomeny ako oficiálny finančný nástroj už v tomto roku

Bitcoin na ATH – 20 000 $ do konca roka!

Mike už v júni avizoval, že aj Bitcoin by mal benefitovať z tejto krízy. V súčasnosti sa doň hrnú miliardy dolárov, ktoré boli v minulých rokoch na akciových trhoch. Inštitúcie a bohatí investori prestávajú veriť americkým akciám a očakávajú, že kríza ich čoskoro dostihne.

Ilustračný graf:

1W BTC/USD - Bitstamp
1W BTC/USD – Bitstamp

Aj Buffetov indikátor je na historickom maxime, oveľa vyššie, než bol v roku 2000 pred vypuknutím dotcom bubliny. To naznačuje, že stav akciového trhu absolútne nezodpovedá realite a skôr či neskôr príde pád. Bublina, ktorú neustále nafukuje Fed vyhnala už aj index S&P 500 na nové historické maximum a Dow Jones bude pravdepodobne nasledovať.

Bitcoin počas tejto krízy pôsobí ako akási divoká karta. Nikto nevie, či si udrží hodnotu, či ju stratí, alebo či náhodou nespraví masívne zisky. Mnoho investorov sa prikláňa k tretej možnosti a aj Mike McGlones tým súhlasí. 20 000 $ do konca roka je skutočne reálnych, no pre Bitcoin to bude dlhá a náročná cesta.

V súčasnosti je táto kryptomena skôr bearish a naša technická analýza naznačuje, že príde väčšia korekcia. Prečítať si ju môžete tu:

Analýza Bitcoinu – Po distribuci strmý pád?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance