Blok č. 630 001 vyťažil Slushpool! – A čo sa stane až budú vyťažené všetky BTC?

1

Ak ste včera večer sledovali halving párty, iste ste postrehli aj naše vtipkovanie, o tom, že by jeden z halvingových blokov mohol vyťažiť Slushpool. Pre tento český ťažobný pool (a zároveň prvý pool na svete) by to bola skvelá reklama. nakoniec sa to však nepodarilo. Blok 629 999 – teda posledný s odmenou 12,5 BTC získal F2Pool a prvý blok s odmenou 6,25 BTC dostal Antpool.

Potom sme ešte streamovali ďalších 20 minút a čakali sme na ďalší blok, no ťažiarom to trvalo pridlho a stream sme vypli. V priebehu noci však nakoniec vyťažený bol a čuduj sa svete, získal ho práve český Slushpool!

[caption id="attachment_50796" align="aligncenter" width="1357"]Bitcoin Halving bloky a Slushpool Bitcoin Halving bloky a Slushpool[/caption]

Českí mineri tak získali 6,25 novovytvorených mincí a k tomu takmer 1,37 BTC za transakcie, ktoré sa v bloku nachádzali.

Prečítajte si 3 dôvody, prečo analytici očakávajú Bitcoin za 15 000 $

Čo sa stane, až sa vyťažia všetky Bitcoiny?

To je otázka, ktorá trápi mnohých fanúšikov kryptomien. Čo bude, mineri vyťažia posledný Bitcoin? A kedy sa tak stane? Rôzne mainstreamové médiá to označujú za koniec Bitcoinu a dátum tohto konca určujú typicky medzi roku 2040 a 2120. Všetko sú to hlúposti. Všetky Bitcoin nebudú vyťažené NIKDY. ide však o jeden z najväčších mýtov, ktoré kolujú o tejto kryptomene.

Aktuálne je za každý vyťažený blok odmena 6,25 BTC. O cca štyri roky to bude už len 3,125 BTC, potom 1,5625 BTC, 0,78125 BTC, 0,390625 BTC a tak ďalej. Ak ste sa v škole učili o limitách a nekonečných číselných radoch tak viete, že táto postupnosť nikdy neskončí. Počet BTC v obehu sa bude limitne blížiť k 21 miliónom, no nikdy toto číslo nedosiahne. Ergo, vždy bude čo ťažiť, aj keď nakoniec pôjde iba o pár satoshi.

Zabudnite na Bitcoin za milión! – Ďalší ATH bullrun bude slabší a korekcia dlhá

Môže sa stať že raz všetci mineri skrachujú?

Niekoľko satoshi však iste nesplatí elektrickú energiu a cenu ASIC minerov, resp. kvantových počítačov budúcnosti! Takže mineri nakoniec skrachujú? Odpoveď je nie.

Ťažiari totiž okrem odmeny za vyťaženie bloku dostávajú aj poplatky za všetky transakcie, ktoré sa im podarí do daného bloku natlačiť. Ak ste pozorne čítali tento článok, iste ste postrehli, že Slushpool za vyťaženie bloku č. 630 001 dostal až 7,62 BTC.

Takže… čo sa stane až budú (takmer) všetky Bitcoiny vyťažené? Nič. Mineri budú žiť ďalej z poplatkov z transakcií! A teraz tento článok pošlite svojím priateľom, aby sa tento hlúpy mýtus o vyťažení všetkých Bitcoinov konečne prestal šíriť!

Bitcoin svojim halvingom vošiel do nového cyklu! Mnohí obchodníci tvrdia, že začal býčí trend a dlhodobo budeme stúpať. Viac info. tu:

Prehľad výsledkov – Bitcoin prechádza do nového cyklu – Čo sa zmení počas týždňa?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
gerf654sgarf564

Už prebiehajú búrlivé diskusie, či už verejne alebo len v developerských kruhoch ohľadom prechodu na POS. Takže nie je sa čoho obávať, s tým príde aj DAO a časom cez DAO aj prehlasovanie na prechod na statickú, prípadne minimálnu dynamickú odmenu za blok. Poplatky za TX by mohli ísť pri POS niekoľko násobne dole, keďže sa jedná a min výpočtový výkon čiže príkon zariadenia, čiže spotreba. Na POS sa tešia všetky veľké finančné skupiny nakoľko im to prinesie zisk.