Blíži sa breakout Bitcoinu – Prečo nie je podstatný a aké dlhodobé trendy hrajú kritickú úlohu

0

Cena Bitcoinu sa pohybuje v trojuholníku a ten sa momentálne chýli k svojmu koncu, čo zvyčajne značí breakout buď tým, či oným smerom. Dnes sa pozrieme, prečo nie je až taký dôležitý z dlhodobého hľadiska. 

Táto krajina nie je pre traderov

V prvom rade by som rád vysvetlil, že táto úvaha sa netýka traderov. Pre tých je samozrejme extrémne dôležité, či príde break smerom nahor alebo nadol. Tu sa skôr zameriavam na čitateľov z radov hodlerov.

Informácie o cene DASH – [ANALÝZA] Obrovská šanca Dashu! Oplatí sa nakúpiť?

Často sa totiž necháme ukolísať každodennými udalosťami, ktoré majú však pramalý vplyv na dlhodobé dianie vo svete kryptomien. A hoci sa blíži doba, kedy sa rozhodne, kam sa BTC v strednodobom trende bude pohybovať, tak z veľkého hľadiska sa vlastne nič veľké nedeje.

Obrat trendu už nastal a bear market skončil. Bear market, ktorý na mesačnom grafe vyzerá ako korekcia. Inak sme totiž v desaťročnom bull markete a to je síce veľmi ordinárna znalosť, ale možno aj preto je dôležité raz za čas ju pripomenúť. Bitcoin, Blíží se breakout Bitcoinu – Proč není podstatný a jaké dlouhodobé trendy hrají kritickou roli, K-Mag - Bitcoin / kryptoměny / blockchain

Veľký obrázok

Na predchádzajúcom grafe sú dáta z Bitstampu, ktorý má takmer najdlhšie historické zobrazenie, pretože väčšina z búrz začínala až v neskorších fázach vývoja BTC. A tu je modrou čiarou jasne naznačený vzostupný trend.

A tým sa dostávame k tomu, čo vlastne tvorí ten veľký obrázok, ktorý by mal investorov do kryptomien zaujímať. Ide o niekoľko faktorov, ktoré sú dôležité pre budúcnosť. Ten prvý som už spomenul. Je ním dlhodobý trend v podobe ceny, ktorý sa dá interpretovať ako jednoznačne stúpajúca tendencia.

Ďalším ukazovateľom je hashrate. Ten je tiež na konštantnom vzostupe, hoci v poslednom bear markete zopár ťažiarov vyplo svoje ASIC, tak z dlhodobého pohľadu je to nebadateľná zmena.

Infraštruktúra, obľuba a trendy

Ďalším kritickým dielikom skladačky je stále sa silne rozvíjajúca infraštruktúra. Preč sú časy, keď každý obchodoval Bitcoin na Mt.Gox. Búrz je stále viac a viac. Hoci je niekoľko, ktoré majú výsadné postavenie, tak ďalšie rastú ako huby po daždi a konečne prichádzajú aj kvalitnejšie DEXY. Najväčšou nádejou na dobrý DEX je momentálne Nash Exchange, ktorá má ale problémy so spustením burzy.

Bitcoin dnes pozná už každý. Nie je veľa ľudí, obzvlášť vo vyspelom svete, ktorí by nepočuli o magickej digitálnej mene. Rozvoj ďalších altcoinov nielen prináša inovácie, ale tiež sľubuje nové možnosti toho, čo blockchain technológia dokáže.

V neposlednom rade vidno veľké trendy, kedy do priestoru kryptomien prúdia noví a noví ľudia. Odhady sa momentálne pohybujú medzi 30 až 60 miliónmi majiteľov kryptomien. Inštitúcie tiež postupne prichádzajú, čo dobre ilustrujú služby ako Bakkt, Fidelity či Coinbase PRO.

Sme teda na dobrej ceste. A krátkodobý break hore alebo dole v podstate neznamená nič.

Pozn. V čase písania článku Bitcoin prepadol a zdá sa, že breakout prišiel smerom nadol. 

Čo čítať ďalej:

[STREAM] Smejeme sa z Craiga Wrighta a rozoberáme stav trhu – Začíname o 16:30!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre