Bittrex sa dohodol s bankou – chystá sa opustiť Tether?

Novinky Bittrex začal experimentovať s ďalšou kryptomenou
Bittrex začal experimentovať s ďalšou kryptomenou. Zdroj: shutterstock.com/Grey82
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

O Tetheri už dlho nebolo počuť. Kontroverzia z prelomu rokov je ďaleko za nami a táto kryptomena sa pohodlne usadila v kryptosvete. Používajú ju všetky veľké burzy. Binance, Bitfinex, Bittrex…

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Dôvod je jednoduchý. Ak chcete vytvoriť kryptoburzu, musíte si zabezpečiť banku, ktorá na vaše účty pustí fiat peniaze zákazníkov a nebude vás blokovať. Ide o veľmi náročnú úlohu, keďže väčšina bánk vidí kryptomeny ako konkurenciu a burzám rozhodne nepomáha.

Bez možnosti obchodovať coiny za doláre však vo svete neprerazíte. Tether je skvelý kompromis, pretože je (oficiálne) krytý dolármi (1 USD = 1 USDT) a spoločnosť Tether je ku ostatným kryptoburzám viac než priateľská.

Možný problém

Je tu však jeden problém. Môžeme Tetheru veriť? Je naozaj stopercentne krytý fiatom? Existuje možnosť, že Tether skrachuje? Je to veľmi nepravdepodobné, no ako nezávislá burza by ste sa nemali spoliehať na dobrú vôľu konkurenčnej firmy. Bittrex preto v rámci diverzifikácie rizika začal experimentovať s ďalšou kryptomenou kryptodolárom – True USD (TUSD) a s reálnymi dolármi. Môžete si to sami pozrieť po rozkliknutí tlačidla markets na hlavnej stránke burzy, prípadne kliknutím na tento link.

Prípadne sa pozrite na tento screen:

bittrexZvláštne je, že Bittrex poskytol aj jednoduchý spôsob, ako vymieňať USDT za TUSD. Môže tak efektívne nahradiť Tetherové páry za páry s TUSD, prípadne expandovať svoju ponuku dolárových párov.

Čo vy na to? Prešli by ste na Bittrex, pokiaľ by vytvoril možnosť poslať si peniaze na bankový účet, prípadne ich nabiť na burzu?

Nakoniec  by som ešte chcel dať do pozornosti zmeny na webe Trading11.com. Časť obsahu bude spoplatnená a máme aj ďalšie novinky. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa chcete dozvedieť viac zo sveta kryptomien pozrite si naše najnovšie video.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.