Bitcoinové ETF vs. Etherové ETF: Do ktorých sa oplatí investovať?

Sponzorované články Investujte do ETF
Investujte do ETF. Zdroj: shutterstock.com/Jack_the_sparow
BITmarkets BITmarkets

Súčasný turbulentný vývoj cien na širšom kryptomenovom trhu môže predstavovať vhodný moment pre investície. Cena Bitcoinu klesla na úroveň 54 500 dolárov, pričom altcoiny tento klesajúci vzorec nasledovali. V širšom ponímaní však nie je dôvod na paniku. V blízkej budúcnosti budú hrať momenty ako spustenie obchodovania Ethereových ETF v prospech vyšších cien.

Americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) 23. mája predbežne schválila osem žiadostí o spotové ETF na Ethereum. Ethereové ETF však ešte potrebujú finálne odobrenie. Predpokladá sa, že oficiálne spustenie obchodovania by malo prísť niekedy v polovici júla.

Navštíviť Pepe Unchained

Čo sú ETF a prečo sa oplatí investovať prostredníctvom nich?

ETF alebo fondy obchodované na burze sú investičné nástroje, ktoré zvyčajne sledujú výkonnosť podkladového aktíva, ako je akcia alebo komodita. Skladajú sa buď z jedného, alebo kombinácie aktív (napr. index S&P 500). ETF sú navrhnuté tak, aby obchodníkom poskytovali väčšiu expozíciu voči rôznym druhom aktív. 

Od januára môžu obchodníci investovať aj do 11 bitcoinových ETF. Obchodníkom poskytujú príležitosť získať expozíciu voči tejto kryptomene prostredníctvom tradičných burzových trhov. Tieto ETF majú za cieľ zjednodušiť proces obchodovania s Bitcoinom prostredníctvom transparentného a regulovaného investičného nástroja.

Odhliadnuc od burzou obchodovaných fondov, investori môžu Bitcoin a Ether nakúpiť aj priamo na kryptomenových burzách, ako je Coinbase, Bybit či Binance.

Výhody a nevýhody Bitcoin a Ethereum ETF

Ak sa rozhodnete pre kúpu Bitcoinu prostredníctvom ETF, vedzte, že aj táto metóda má svoje pre i proti.

Výhody kryptomenových ETF

  • Jednoduchšia alternatíva ako získať expozíciu voči trhu:

Kryptomenové ETF je možné nakúpiť, držať a predať pomocou bežného brokerského účtu. Na rozdiel od priamej investície do napr. Bitcoinu, investori si nemusia zriaďovať kryptomenovú peňaženku alebo účet na neregulovanej kryptoburze. 

  • Bezpečnosť a dôvera:

Kryptomenové ETF emitujú regulované spoločnosti a obchodujú sa na dôveryhodných burzách. Všetky zúčastnené strany sú overené a ich obchody sú monitorované. S investíciou v úschove regulovaných subjektov pomáhajú bitcoinové ETF zmierniť riziko odcudzených prostriedkov.

  • Nevyhnutnosť kryptopeňaženky:

Poznáme množstvo príbehov o jednotlivcoch, ktorí stratili kľúč od svojej bitcoinovej peňaženky a nemohli sa dostať k tisícom či dokonca miliónom dolárov. Výhodou ETF je, že neexistuje riziko straty kľúča. Nákup, úschovu a predaj aktíva rieši a spracováva burza. ETF je uložený vo vašom brokerskom účte, rovnako ako bežná akcia.

Vysoká volatilita kryptomien spôsobuje to, že je obzvlášť ťažké určiť ich reálnu hodnotu. A nižšie uvedené nevýhody sú toho dôsledkom.

Nevýhody kryptomenových ETF

  • Cenový rozdiel:

Niektoré ETF priamo držia podkladové aktívum (napr. BTC). Iné toto aktívum replikujú prostredníctvom derivátov. Odlišné spôsoby poskytujú rôzne výsledky. Dôvodom umelého replikovania nemusí byť cenová zmena podkladového aktíva vždy presne odzrkadlená v hodnote ETF.

  • S kryptomenovými ETF si nekúpite nič: 

Ak priamo vlastníte Bitcoin alebo iné kryptomeny, môžete ich používať ako bežnú menu, napríklad na realizáciu platieb, a zároveň profitovať z akéhokoľvek zvýšenia jej hodnoty. Vo všeobecnosti pri ETF uskutočňovanie platieb nemožno využiť.

  • Poplatky za sprostredkovanie:

ETF majú vlastnú štruktúru poplatkov. Celkové náklady na ich držanie zahŕňajú transakčné náklady, ako aj poplatky za správu (náklady na držanie akcií ETF). Poplatky za kryptomenové ETF môžu byť vysoké – často vyššie ako 2 % ročne. Z dlhodobého hľadiska tieto výdavky znížia výnosy v porovnaní s priamym vlastníctvom kryptomien.

Pri zvažovaní investície do kryptomien prostredníctvom ETF je dôležité zohľadniť nielen výhody a nevýhody tohto spôsobu, ale aj alternatívne investičné príležitosti, ktoré môžu poskytnúť väčšie benefity. Jednou z takýchto alternatív je aj projekt 99Bitcoins.

Alternatívnu investičnú príležitosť ponúka projekt 99Bitcoins

99Bitcoins je platforma, ktorá svojim používateľom poskytuje rôzne vzdelávacie materiály nielen o Bitcoine, ale aj iných kryptomenách. Prostredníctvom nenáročných videí, tutoriálov a kvízov edukuje nadšencov kryptopriestoru. So zámerom učiť ľudí o kryptomenách projekt vyvinul aj mobilnú aplikáciu.

Predpredaj 99Bitcoins

Predpredaj 99Bitcoins. Zdroj: presale.99bitcoins.com/sk

Investíciou do projektu 99Bitcoins získavate hneď niekoľko výhod
  • Inovatívny learn-to-earn mechanizmus:

Absolvovaním rôznych učebných materiálov sú používatelia odmeňovaní natívnym tokenom $99BTC – srdcom tohto projektu. Ekosystém learn-to-earn je navrhnutý tak, aby spĺňal nároky všetkých jeho používateľov; od nováčikov až po skúsených investorov.

  • Exkluzívne odmeny:

Držaním tokenu $99BTC majú používatelia nárok na exkluzívne odmeny v podobe dodatočných tradingových webinárov, obchodných signálov alebo členstvo vo VIP komunite, kde môžu zdieľať svoje názory s profesionálnymi obchodníkmi.

  • Staking s atraktívnou ročnou návratnosťou: 

Stakingom uzamknete svoje $99BTC tokeny do staking poolu, čím podporíte stabilitu siete a zároveň získate nárok na odmeny so súčasným ročným výnosom 714 %.

  • Airdrop v hodnote 99 999 dolárov:

Pre záujemcov, ktorí majú radi výzvy a podporia projekt v skorej fáze, získajú nárok na airdrop v hodnote až 99 999 dolárov, vyplácaných v BTC.

Staking 99BTC

Staking 99BTC. Zdroj: presale.99bitcoins.com

Tokeny $99BTC si môžete zakúpiť priamo na oficiálnej stránke projektu ešte v predpredajnej fáze za 0,00112 $, výmenou za ETH, BNB, USDT alebo prostredníctvom platobnej karty.

Web 99BTC

Meme coin s potenciálom by mohol byť Pepe Unchained

Projekt Pepe Unchained ponúka viac než len zábavné obrázky a vlastnú mincu. Token $PEPU je riadiacou jednotkou celého ekosystému, ktorý sprostredkováva bleskurýchle transakcie za najnižšie možné poplatky.

Pepe Unchained

Pepe Unchained. Zdroj: www.pepeunchained.com

Pepe Unchained je totiž vlastná sieť druhej vrstvy (layer 2) – Pepe Chain. Tá stojí na základoch siete Ethereum. Pepe Chain ponúka kombináciu lacných a rýchlych transakcií, čo ju robí vhodnou voľbou pre obchodníkov, ktorí vykonávajú frekventované prevody.

Layer 2 predstavuje sekundárne rozhranie, ktoré je vybudované už na existujúcej sieti Ethera. V skratke, vrstva na vrstve. Hlavnou výhodou druhej vrstvy je vysoká škálovateľnosť. Z toho dôvodu po L2 siahajú aj mnohí vývojári, ktorí hľadajú priestor pre nízke poplatky a vysokú transakčnú rýchlosť.

Využitie staking s projektom Pepe Unchained

Projekt Pepe Unchained osloví nielen svojou praktickosťou, ale aj atraktívnou odmenou za staking natívneho tokenu $PEPU. V súčasnosti svojim účastníkom staking poolu ponúka odmeny vo výške 817 % APY.

Stakovanie

Stakovanie. Zdroj: www.pepeunchained.com

Token $PEPU si môžete zakúpiť na oficiálnej webovej stránke projektu výmenou za ETH, USDT alebo platbou kartou. Využite tak časovo obmedzenú ponuku vo výške len 0,0082596 dolárov.

Web Pepe Unchained

Záver

Investícia do bitcoinových a čoskoro aj do etherových ETF ponúka regulovaný a bezpečný prístup ku kryptomenám, čo je výhodné najmä pre konzervatívnejších investorov. Inovatívne možnosti investovania však ponúkajú aj alternatívne projekty ako 99Bitcoins s learn-to-earn mechanizmom a Pepe Unchained s vlastnou L2 sieťou.

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o čo si môžete dovoliť prísť!

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: