Bitcoin testuje 12 000 $ a prerazil kľúčovú rezistenciu! – Je čas na nové high?

0

Bitcoin včera uzavrel weekly sviecu vo veľmi bullish pozícii. Na burze Bitstamp to bolo nad 11 700 $, čím Bitcoin prekonal silnú rezistenciu na 11 500 $. Niektorí traderi túto technickú úroveň v minulosti označili za kľúčovú rezistencii a teraz po jej prekonaní očakávajú ďalší rast.

Podarí sa Bitcoinu prekonať 12 000 dolárov?

To sa odzkradlilo aj na pondelkových pohyboch. Bitcoin dnes testuje okrúhlych 12 000 $ a je blízko tohtoročného maxima, ktoré sa nachádza iba o sto dolárov vyššie. Rezistentné pásmo však pokračuje ešte vyššie a končí až na 12 500 $. Tak sa Bitcoin hneď dvakrát zastavil napríklad na jar 2018 (viď graf) a problémy mu táto úroveň robila aj v lete 2019.

1D BTC-USD - Bitstamp
1D BTC-USD – Bitstamp

My však očakávame, že eventuálne Bitcoin pokorí aj túto úroveň a v priebehu najbližších mesiacov otestuje 14 000 $ – vrchol z minulého roka. Trh s kryptomenami celkovo vyzerá veľmi dobre a hľadá novú konsolidačnú úroveň, na ktorej by sa na pár týždňov zastavil. V tomto roku už našiel dve hlavné konsolidačné úrovne – 7000 $ a 10 000 $. Na týchto úrovniach sa akumuluje kapitál. Obdobia stagnácie dávajú veľkým investorom čas nakúpiť/predať a počkať si na ďalší rast.

Problematické volume – Vzniká divergencia

Jediným nepríjemným indikátorom je znižujúce sa volume. Minulý týždeň síce bol bullish, no objemy na burzách klesli na polovicu. Táto divergencia zatiaľ nie je veľmi vážna, no naznačuje, že v najbližších dňoch týždňoch môžeme očakávať korekciu. Nízke volume totiž zvyšuje pravdepodobnosť manipulácií zo strany veľkých hráčov

V prípade poklesu ceny teda nepanikárme. Pre Bitcoin je momentálne kľúčové udržať sa nad hladinou 10500$, ktorá predstavuje silný support.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre