Bitcoin stráca na bullish sile – Zopakuje sa marcový výpredaj a spadneme na low?

1

Krypto trh počas včerajšieho dňa schytal pomerne tvrdú bearish ranu. Takmer všetky kryptomeny sa prepadli o niekoľko percent. A to dokonca iba v priebehu niekoľkých minút. Ako sú na tom ostatné aktíva, ako napríklad indexy a komodity?

Indexy strácajú na hodnote!

Spoločne s BTC v priebehu včerajšieho dňa padali aj indexy. Hlavne americké. Nasdaq a aj SPX stratili počas včerajšieho dňa približne 3 %. Nejde o nejaký neštandardný výpredaj. Avšak môže to byť prvý nádych pred ďalším epickým pohybom. Väčšina aktív od začiatku korona krízy koreluje s množstvom nových nakazených vírusom Covid-19. Keďže od začiatku júna sa situácia na celom svete rapídne zhoršila, aj indexy strácajú na sile a prevažne dokonca počas tohto týždňa strácali na hodnote. Výpredaj neobišiel ani akciový a forexový trh.

Na grafe SPX indexu sa aj naďalej držíme v bullish kanáli. Ale sme len tesne nad spodnou hranou tohto patternu. Pokiaľ by prišiel break out, dá sa reálne očakávať ďalší epický výpredaj.

[caption id="attachment_53385" align="aligncenter" width="1553"]trh, Bitcoin stráca na bullish sile – Zopakuje sa marcový výpredaj a spadneme na low? Analýza SXP indexu 25.06. 2020[/caption]

Zlato opäť nesklamalo

Zlato napriek včerajšiemu veľkému výpredaju na celom trhu opäť nesklamalo. Miesto poklesu zase naberá na bullish sile a dostáva sa na tohtoročné najvyššie hodnoty. Obchodníci jednoducho v strachu radšej diverzifikujú kapitál do menej štandardných aktív, ako napríklad zlato a BTC. A presne tento fakt sa odzrkadľuje na grafe.

[caption id="attachment_53386" align="aligncenter" width="1554"]trh, Bitcoin stráca na bullish sile – Zopakuje sa marcový výpredaj a spadneme na low? Analýza Zlata 25.06. 2020[/caption]

Bitcoin a ostatné kryptomeny

Bitcoin a ostatné kryptomeny taktiež reagujú v posledných mesiacoch veľmi negatívne na správy okolo koronavírusu. Hoci nejde o štandardné aktívum, je potrebné dávať si pozor na prípadne zopakovanie veľkého poklesu z marca tohto roka. Kryptomeny sú veľmi krehké aktívum – stačí, aby čo i len BTC milionár predal svoje mince a už môže prísť veľký a strmý pád. Preto by som bol obzvlášť opatrný.

Veľkú analýzu krypto trhu si môžete pozrieť aj v tomto článku: Krypto trh po výpredaji – Je teraz správny čas vstúpiť do obchodu?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
hal

Ako sa da byt opatrny.Ked to zostrelia,tak bude zostrelene docasne.Vystrahu nedavaju.