Bitcoin stojí 15 000 $ a je väčší ako Netflix, Disney, PayPal či Coca-Cola

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin sa v posledných týždňoch poriadne vyšvihol. Od septembra, kedy sa obchodoval za 10 000 $, zaznamenal rast o viac než 50% a jeho kapitalizácia vzrástla o takmer sto miliárd dolárov na súčasných $280 miliárd. Je tak väčší než drvivá väčšina veľkých amerických a čínskych firiem.

Môže vás zaujímať: Jack Ma sa prepočítal! Tento preslov ho stál 27 miliárd dolárov

Bitcoin je väčší ako väčšina verejných spoločností

Predbehol aj takých velikánov ako Disney, Netflix, Coca-Cola či Adobe a dokonca prekonal kapitalizáciu konkurenčného PayPalu.

Doťahuje sa aj na MasterCard. Na tohto platobného giganta Bitcoinu chýba “iba” 32 miliárd dolárov. Celkovo iba 17 amerických firiem prekonáva najväčšiu kryptomenu v kapitalizácii a doslova všetky sú staršie.

ZOznam najbohatších amerických firiem podľa kapitalizácie.

Zoznam najbohatších amerických firiem podľa kapitalizácie.

Bude zaujímavé sledovať, ako na tom bude Bitcoin o päť rokov, keď dosiahne súčasný vek facebooku. Ak dodrží 4-ročné cykly, bude pravdepodobne na konci ďalšieho veľkého hypu s kapitalizáciou v biliónoch. To však už iba hádame. Môže to byť aj presne naopak.

Pozrite si záznam zo včerajšieho streamu. Veľryby niečo chystajú – Čaká nás konečne veľká korekcia? Vysielali sme včera o 20:00 na BitLinku!

Bitcoin v roku 2020 – príbeh úspechu

Bitcoin v roku 2020 dokázal, že naozaj môžeme počítať s ďalším rastom jeho hodnoty. Napriek vyhláseniam skeptikov v tomto roku, alebo možno v roku budúcom, dokonca prekoná aj historické maximum 20 000 $. Veľa ľudí pritom v minulosti tvrdilo, že Bitcoin už nemá šancu a na hodnoty z roku 2017 sa už NIKDY nedostane. Nuž, viete ako sa hovorí. Nikdy nehovor nikdy.

Hodnotu tejto kryptomeny v poslednom čase ženie vpred hlavne masívne púšťanie inflačných dolárov do obehu. V roku 2020 FED vytlačil viac než 8000 miliárd a Jerome Powell volá po ďalších ekonomických stimuloch. To je voda pod mlyn Bitcoinu, ktorý síce melie relatívne pomaly, ale isto.

Jerome Powell chce ďalšie stimuly a zadlžovanie vlády – a preto potrebujeme Bitcoin!