Bitcoin sa dočká ďalšieho dokumentárneho filmu – vznikne ako obrana proti nedávnym mainstreamovým útokom!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

V poslednom období sa neustále množia správy o negatívnom vplyve Bitcoinu na životné prostredie. Skupina investorov a priaznivcov BTC sa rozhodla na obranu najväčšej kryptomeny natočiť dokumentárny film financovaný z crowdfundingu.

Tvorcovia hrdo bránia Bitcoin

Populárny tvorca podcastov a fanúšik kryptomien Brad Mills oznámil na svojom twitteri zaujímavé informácie o filme. Dokument má byť považovaný za definitívny argument, prečo Bitcoin prevedie svet na obnoviteľnú energiu skôr ako svetové vlády.

Za režiséra filmu bol oslovený Jamie King, ktorého preslávil najmä projekt „Steal this film”. Jedná sa o dokumentárny seriál o BitTorrente a taktiež je to jeden z prvých príkladov crowdfundingového projektu. King v rozhovore pre CoinTelegraph uviedol, že posledné mediálne útoky voči Bitcoinu ho prinútili konať.

King ďalej uviedol :

„Nápad vytvoriť nový projekt, na ktorý práve zhromažďujeme finančné prostriedky, vznikol v dôsledku rastúcej pozornosti, ktorá sa venuje spotrebe energie Bitcoinu. Samozrejme nás ovplyvnilo aj vyhlásenie Elona Muska, ktorý ohlásil zrušenie príjmania BTC za elektromobily Tesla.”

Potom ako Elon Musk oznámil počin spoločnosti Tesla na svojom twitteri začali narastať mediálne útoky a obviňovanie v mainstreamových médiách.

Môže vás zaujímať: Spôsobil Elon Musk pád Bitcoinu? Tesla pozastavuje možnosť platby v BTC!

Napriek špekuláciám Elona Muska a zvyšku sveta o znečistení životného prostredia je stále veľmi náročné zistiť konkrétne údaje. Aj nedávne štatistiky zverejnené čínskou vládou ukazujú iba približný obraz znečistenia.

Ani tento fakt nedokázal zastaviť tvorcov filmu, ktorí su presvedčení, že Bitcoin je čistá a ekologická technológia.

„Myslím si, že je veľmi dôležité uznať, že Bitcoin využíva energiu vo veľkom meradle. Je to súčasť jeho technológie,” uviedol King. „Otázka, ktorú si všetci musíme položiť znie: stojí to za to?”

King ďalej skonštatoval, že ľudia ktorí odpovedajú negatívne zjavne neurobili žiadny výskum v oblasti využívanie energie. V širšom politickom a ekonomickom kontexte je spotreba energie Bitcoinu samozrejmosťou.

Tvorcom dokumentu sa zatiaľ podarilo vyzbierať 0,5 BTC. King taktiež poznamenal, že očakávali pozitívnejšie prijatie projektu

Na záver King skonštatoval, že hlavný cieľom dokumentárneho filmu nie je útočiť na kritikov, ale vzdelávať a vyzdvihovať dôležitosť Bitcoinu.

„Nechceme len čeliť myšlienke, že ide o plytvanie energiou, ale chceme vytvoriť niečo, čo ľudí inšpiruje k tomu, aká úžasná vec je Bitcoin.”

Bitcoin za 1 milión dolárov? Toto sú dôvody, prečo to nemusí byť nereálne