bitcoin bull

Historicky veľmi presný ukazovateľ naznačuje, že sa Bitcoin blíži k ďalšiemu potencionálnemu cenovému vrcholu. Bitcoin, ktorý za mesiac stratil viac ako 50% sa môže opäť dostať na býčiu vlnu, keďže nízke ceny vytvárajú klasickú býčiu vlajku.

Dňa 3.júna uviedol tvorca ukazovateľa Pi Cycle Top Philip Swift, že tento rok ešte príde výrazný cenový nárast Bitcoinu.

Záchrana ceny Bitcoinu pred ďalším poklesom ?

Pi Cycle Top využíva dva kĺzavé priemery. Konkrétne 111 – dňový a 350 – dňový priemer vynásobený dvoma pre určenie pravdepodobných vrcholov trhu. Ukázalo sa, že je extrémne presný. Aktuálne podmienky na trhu vytvárajú prekríženie týchto dvoch priemerov. Tento fakt nám naznačuje ďalší návrat na býčiu vlnu.

“111dma (oranžová čiara) naďalej klesá pod 350dma x 2 (zelená čiara),” uviedol Swift na svojom Twitteri.

Swift ďalej pokračoval:

“Vytvára sa nám prekríženie, ktoré nám naznačuje, že v najbližších mesiacoch príde návrat do trendu rastu.”

Bitcoin Pi Cycle Top graf. Zdroj: LookIntoBitcoin.com

Odrazí sa Bitcoin od nového lokálneho dna ?

Tento ukazovateľ prináša úplne opačnú predikciu ako tzv. “kríž smrti”, ktorý naznačuje v najbližších týždňoch veľký pokles.

Minulý týždeň priniesol svoj pohľad na problematiku aj analytik Filbfilb. Ten stojí spoločne so Swiftom na čele DecenTrader.

“Cenová akcia je určité obdobie od 20 týždňového kĺzavého priemeru WMA, ktorý je zvyčajne hranicou medzi tým, či je Bitcoin v býčom alebo medveďom trhu. V prípade, že by Bitcoin našiel dostatočný dopyt na úrovni 30 bodov, očakávalo by sa, že 20 WMA bude pôsobiť ako rezistencia. Pri poklese nižšie by sme sa pravdepodobne dostali až na úroveň 20 bodov, alebo 78,6 retracement. Preto je mimoriadne dôležité čo sa bude odohrávať najbližší týždeň.”

Aktuálne sa však ukázalo, že sa na páre BTC/USD vytvorilo lokálne dno na úrovni 36 000 USD. Tento fakt sa predpovedal ešte pred nedávnymi príspevkami Elona Muska.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) stále konsoliduje, ale skoré prerazenie je neodvratné