Trh s kryptomenami prechádza najviac bullish fázou v histórii. Je to evidentné už pri letmom pohľade na graf kde môžeme vidieť, že cena Bitcoinu za pol roka stúpla o neuveriteľných 50 000 dolárov. Najväčšia kryptomena už tretí týždeň zápasí s hladinou
60 000 USD a tesne pod touto cenovkou uzavrela aj marcovú sviecu. Je to celkom vtipné. Marec sme vnímali skôr, ako korekčný mesiac, v ktorom prebiehala konsolidácia a pohyb do strany, ale májová monthly svieca má rovnako veľké telo, ako tá februárová.

Bitcoin už pol roka v zelených číslach

Zároveň ide o šiestu zelenú monthly sviecu v rade, čo znamená, že Bitcoin už pol roka nepretržite rastie. Také niečo sme naposledy videli v roku 2013. Pekne to vidno na priloženom logaritmickom grafe:

1M BTC/USD - Bitstamp - logaritmický graf
1M BTC/USD – Bitstamp – logaritmický graf

Ako vidíte, Bitcoin mal od roku 2013 niekoľko zaujímavých rastových období, ale šesť zelených mesiacov po sebe videl naposledy na prelome rokov 2012-2013, keď zaznamenal rast z 10 na 260 dolárov. Trh následne klesol späť na 100 dolárov, no následne stúpol až na 1300 USD, čím zavŕšil svoj prvý štvorročný cyklus.

V tom druhom sme šesť zelených monthly sviec nevideli. Najviac ich bolo päť v apríli-auguste 2017. V týchto mesiacoch cena Bitcoinu stúpla z 1050 na 4700 dolárov. Bitcoin zakončil svoj druhý štvorročný cyklus na cene 20 000 dolárov.

Je zaujímavé, že päť zelených sviec sme na monthly grafe zaznamenali aj v roku 2019, keď sa Bitcoin odrazil od dna a z ceny 3200 dolárov vystrelil takmer až na 14 000 dolárov.

Tu nájdete najnovšiu technickú analýzu Bitcoinu od nášho ekonóma Jaroslava: Bitcoin (BTC) sa s nami ťažko zahráva

Chcete nakupovať Bitcoin, či ďalšie kryptomeny? Jednoznačne odporúčame burzu Binance, ktorá ponúka široký výber kryptomien a najlepšie služby na trhu vrátane margin tradingu a lending platformy. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Tretí cyklus Bitcoinu môže byť vďaka kríze a tlačeniu peňazí najsilnejší

Aktuálne sa nachádzame v poslednom roku tretieho cyklu. Bitcoin v máji 2020 prešiel halvingom, vďaka čomu sa významne znížila jeho inflácia. Pomohla mu aj prebiehajúca ekonomická kríza a hlavne odpoveď centrálnych bánk, ktoré sa rozhodli vytlačiť dosiaľ nevídané množstvo inflačných peňazí.

Dokonca aj svetové elity, ako George Soros sa už vyjadrili, že hrozí monetárny kolaps a prechod na nový systém. Záujem investičných fondov a veľkých firiem o Bitcoin nikdy nebol väčší, a navyše neustále rastie. Práve to vystrelilo cenu tak vysoko.

V čase ekonomických ťažkostí, neprimeranej odpovedi centrálnych bankárov, rekordného zadĺženia obyvateľov, vlád a najväčšej neistoty od čias kubánskej krízy si Bitcoin v apríli nabieha na vytvorenie siedmej zelenej monthly sviece v rade. Zdá sa, že Bitcoin je naozaj budúcnosť na prehnitý monetárny systém súčasnosti, ktorý nerobí nič, iba problémy.

Ak chcete vedieť viac o minulosti Bitcoinu a kryptografických internetových mien, ktoré mu predchádzali, jednoznačne odporúčame pozrieť si toto video:

Korene vzniku Bitcoinu – Jedno z najlepších videí o kryptomenách v roku 2021

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance