Bitcoin opcie na historickom maxime! – Záujem inštitúcií o BTC podozrivo rastie

0

Rok 2020 je pre kryptomeny naozaj výživný. Trh počas pandémie koronavirusu a ekonomickej recesie zaznamenáva obrovský prerod. Záujem o obchodovanie digitálnych mien majú aj veľkí hráči z tradičných trhov, ktorí využívajú všetci cesty aby sa dostali ku kryptomenám.

Nedávno sme písali o raketovom raste stablecoinov na čele s Tetherom (USDT) ktorý podľa Bloombergu prekoná aj Ethereum. Viac sa dočítate v tomto článku. To je jedna cesta, ktorou inštitúcie nakupujú digitálne meny. Druhou je spoločnosť Grayscale, ktorá už teraz kompletne pokrýva infláciu BTC spôsobovanú miningom. Treťou sú regulované trhy s derivátmi Bitcoinu.

Záujem o opcie Bitcoinu na historickom maxime

Najlepšie regulované deriváty ponúka burza Bakkt, pretože sú kryté fyzickými Bitcoinami. Inštitucionálni investori však momentálne najviac využívajú platformu CME. Konečne sa chytajú aj nové Bitcoin Options kontrakty, ktorých popularita za posledné mesiace rastie rekordným tempom.

Open interest (objem všetkých otvorených kontraktov) na CME nedávno dosiahol nové historické maximum – 259 miliónov dolárov. To je podstatne viac, než 69k v prípade Bakktu.

Bitcoin opcie open interest
Bitcoin opcie open interest

Trhy s Bitcoin Options v roku 2020 zažívajú obrovský boom. Regulované, no aj tie neregulované. Leví podiel na tomto trhu majú burzy Deribit (1 miliarda) a OKEx (61 miliónov). Za zmienku stojí aj LedgerX (51 miiónov). Aktuálne už objemy na trhu s derivátmi Bitcoinu prekonávajú spotové volume.

Bitcoin je na tom dobre aj z hľadiska jeho ceny. V jej prospech hrá množstvo silných dlhodobých fundamentov, ale aj rôzne indikátory. Všetko nasvedčuje tomu, že v roku 2020 budeme svedkami veľkého rallye, ktoré bude porovnateľné s tým z roku 2019. Viac sa dočítate tu:

Naposledy, keď sa toto stalo, išiel Bitcoin z 3 150 USD na 14 000 USD

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre