Sedem týždňov sme vytrvalo písali, že je iba otázkou času, že príde pokračovanie bullrunu na trhu s kryptomenami. A zdá sa, že už je to tu. Bitcoin včera dosiahol nové historické maximum a dnes pridal ešte ďalších 1500 dolárov. Na niektorých burzách dokonca otestoval $65000.

Bitcoin pokračuje v raste a dôvod je stále rovnaký

Scenáre skeptikov sa teda nenaplnili a kryptomenová mánia pokračuje. Dôvodov je mnoho. Hlavným ťahúňom tohto šialenstva sú inštitucionálni investori. Akreditovaní obchodníci, veľké firmy, banky, či hedge fondy, ktoré nakupujú všetky dostupné Bitcoiny.

Inštitúcie berú kryptomeny, ako experimentálnu investíciu, ktorá ich môže uchrániť pred infláciou amerického dolára. Ako sme písali v tomto článku, za posledný rok sa vytlačilo rekordné množstvo zelených papierikov a americká centrálna banka avizovala, že v tom hodlá pokračovať. Investori tak hľadajú všetky spôsoby, ako ochrániť svoj kapitál a Bitcoin je pre nich ideálna investícia.

Čo spôsobilo rast kryptomien z tohto týždňa?

Impulzom pre rast z posledných dní je pravdepodobne zalistovanie akcií burzy Coinbase na NASDAQ. Na to sa môžeme tešiť už dnes a futures kontrakty COIN akcií sa aktuálne obchodujú za 585 dolárov. Coinbase tak príde na trh s kapitalizáciou cca 150 miliárd dolárov. Bude veľmi zaujímavé sledovať, čo sa stane, až sa akcie COIN začnú reálne obchodovať.

Okamžite vás o tom samozrejme budeme informovať.Na kryptomagazine sa večer objaví článok, v ktorom zhodnotíme prvé hodiny akcií Coinbasu na NASDAQu. Ak chcete real-time info. dajte like na našu facebookovú stránku. Budeme tam postovať aktuálne grafy aj s komentárom.

Na grafe Bitcoinu sa vytvára obchodný kanál

Bitcoin na lineárnom grafe viac menej rešpektuje dve stúpajúce trendliny, ktoré tvoria support a rezistenciu. Za posledných päť mesiacov obe línie niekoľkokrát otestoval a dokonca na chvíľu aj prekročil. Vždy sa však rýchlo stiahol späť do kanálu.

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Rýchlosť, ako Bitcoin stúpa, nám naznačuje, že do konca apríla by sme teoreticky mohli dosiahnuť cenu 75-80 tisíc dolárov. Samozrejme, ide o ideálny scenár, podľa ktorého pôjde všetko, ako po masle a v najbližších týždňoch nás nezasiahne žiadna väčšia korekcia. Z minulosti však vieme, že Bitcoin má väčšinou vlastné plány.

A ako to vidíte vy?

AKú cenu dosiahne Bitcoin, než príde ďalšia veľká korekcia?

View Results

Loading ... Loading ...

Altcoiny reagujú na rast Bitcoinu prudkým rastom

Napriek tomu, že cena Bitcoinu rastie, jeho dominancia opäť klesá. Zisk 3% sa naozaj nemôže rovnať s rastom Etherea ETH o 7%, Binance Coinu BNB o 7% či XRP o 15%.

A taký Dogecoin DOGE dnes stúpol o 80%!

Drvivá väčšina altcoinov opäť robí väčšie zisky, než Bitcoin. To dáva zmysel. Inštitúcie nakupujú BTC a špekulanti ostatné kryptomeny. Predsa len, kapitalizácia Bitcoinu dnes dosahuje 1200 miliárd dolárov a nemôžeme očakávať, že bude robiť nejaké šialené zisky.

Chcete nakupovať Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny? V tom prípade odporúčame nájsť si kvalitnú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch. My odporúčame burzu Binance, kde nájdete široký výber kryptomien. Binance ponúka najlepšie služby na trhu a túto platformu denne používajú desiatky miliónov obchodníkov.

Vytvorte si na Binance účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Ako zbohatnúť na kryptomenách?

Na druhej strane, taký Uniswap Token UNI, Litecoin LTC, alebo aj Cardano ADA, je oveľa menší a taktiež má obrovský potenciál. Ale pozor! Držať altcoiny sa vyplatí iba v prípapde, že trh s kryptomenami stúpa. V momente, keď medvede prevezmú kormidlo, sa stane to, čo v roku 2018. Bitcoin padne možno o 80% a alty o 95-98%. A ostanú na dne, do doby, než príde ďalšia kryptomenová mánia. Teda, aspoň tak to bolo v minulosti.

Vždy však platí, že veľké zisky vytvárajú veľké riziko strát v budúcnosti. Buďte teda konzervatívni a nedávajte peniaze do úplných shitcoinov. Ľahko sa vám to potom môže vypomstiť. Nebuďte chamtiví!

Ak to s kryptomenami myslíte vážne, nechcete ich iba na rýchle prachy, ale vidíte Bitcoin, ako dlhodobé úložisko pre svoje úspory, musíte si to v hlave správne nastaviť, aby ste v kritických situáciách nespanikárili. Pred nákupom kryptomien na dlhodobý HODL si prečítajte tento článok. Nájdete tam dôležité informácie, ktoré vám v ťažkých chvíľach pomôžu.

Väčšina ľudí na Bitcoine prerobila – ako sa tomu vyhnúť? Všetko je to v hlave

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance