Bitcoin siet nove maximum sledovat

Podarí sa Bitcoinu v roku 2020 vytvoriť biliónové transakčné volume?

Podľa najnovšiej analýzy spoločnosti Messari je Bitcoin na dobrej ceste, aby prekonal bilión dolárov poslaných cez túto platobnú sieť (bilión = tisíc miliárd). Ide o celkový objem transakcií poslaných cez BTC blockchain. Ide o skutočne dychvyrážajúce číslo.

Za sebou máme o kúsok viac než polovicu roka, no transakčné volume BTC siete už teraz dosiahlo $712 miliárd! Bitcoin je teda rozhodne na veľmi dobrej ceste. Zdá sa, že je len otázkou času než prekoná magický bilión.

V prípade kryptomeny Ethereum je to $147 miliárd. Cez všetky kryptomeny sa dokopy prenieslo viac než 1,3 bilióna dolárov.

Sledujte tieto dva coiny! – Začína ich obchodovať Grayscale Trust

Kryptomeny uspeli ako platobné systémy!

Spoločnosť Messari jedným dychom dodáva, že tieto dáta dokladajú dôležitú skutočnosť. Kryptomeny uspeli ako platobné systémy. Tie väčšie ako Bitcoin či Ethereum sú dokonca porovnateľné s platobnými gigantmi ako VISA či MasterCard.

Na verejnosti pritom prevláda opačný názor. Bitcoin je priveľmi volatilný. Jeho cena niekedy extrémne kolíše a kupovať si zaň napríklad kávu je hlúposť. A preto zlyhal ako platobný systém.

Celkové transakčné volume v posledných rokoch

Transakčné volume za posledných šesť rokov – aktuálne pre júl 2020

Messari však s týmto argumentom nesúhlasí:

“Je pravda, že kryptomeny ako Bitcoin alebo Ethereum obas zápasia s obrovskou volatilitou. To z nich však nerobí nepoužiteľné platobné systémy! Tento záver je nesprávny. Vlastne,je 1,3 bilióna krát nesprávny!”

A pre ľudí, ktorým volatilita vadí sú tu decentralizované stablecoiny – teda kryptomeny, ktoré si držia hodnotu jedného dolára. V roku 2020 podobné projekty zažívajú obrovský boom. Preto rozhodne odporúčame sledovať DeFi trh. V roku 2020 už vzrástol na viac než šesťnásobok! Viac sa o DeFi dozviete v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance