bitcoin je ekonomicky zazrak dr. garrick hileman

Dr. Garrick Hileman – ekonomický historik na University of Cambridge a London School of Economics, v rozhovore pre CNN vysvetlil, že Bitcoin je ekonomický zázrak.

“Veľa ekonómov Bitcoin odpísalo, ako neperspektívnu formu peňazí, niečo, čo nikdy nedosiahne taký level adopcie, aký má dnes. V súčasnosti už podľa odhadov existuje 5-10 miliónov aktívnych užívateľov kryptomien. To je podľa mňa malý ekonomický zázrak.”

Povedal Dr. Hileman.

Čo Bitcoin reprezentuje

Bitcoin je prvá forma decentralizovaných peňazí na svete, udržateľ hodnoty odolný voči cenzúre a manipulácii centrálnymi entitami, autoritami a vládami.

Táto decentralizovaná štruktúra umožňuje prenos peňazí priamo medzi dvoma užívateľmi bez potreby prostredníka (banky). Sieť Bitcoinu vytvára vlastnú ekonomiku. Zatiaľ čo centrálne banky a finančné inštitúcie sa začínajú báť zmeny, ktorú Bitcoin prináša, Bank of Finland odporúča študovať túto úžasnú štruktúru.

V článku s názvom “Monopol bez monopolu: Ekonomická analýza platobného systému Bitcoin” ekonóm z Bank of Finland napísal:

“Bitcoin nie je regulovaný. Nemôže byť regulovaný. Neexistuje dôvod, prečo ho regulovať. Systém je viazaný na vlastný protokol a poplatky za transakcie si určujú sami užívatelia nezávisle na mineroch. Dizajn Bitcoinu ako ekonomického systému je revolučný a ekonómov by zaujal aj v prípade, že by nefungoval. Jeho očividná funkčnosť a využiteľnosť by mala povzbudiť ekonómov, aby študovali túto úžasnú štruktúru.”

Chcete vedieť, ako Bitcoin funguje pod povrchom? Prečítajte si tento článok o blockchaine.

Globálny impakt

Bitcoin mal v posledných jedenástich mesiacoch obrovský dopad na globálny finančný systém a v budúcnosti bude naďalej transformovať finančný priemysel. Inštitucionálni investori sa už začínajú sťahovať na trh s Bitcoinom. Svedčí o tom aj plánované zalistovanie Bitcoin futures na burzách CME a CBOE. Viac v tomto článku.

Šéf firmy coinbase – Brian Armstrong – prezradil, že inštitúcie majú pripravených desať miliárd dolárov! Všetky tieto peniaze čoskoro poputujú do Bitcoinu a pravdepodobne výrazne zvýšia jeho hodnotu. Tento rok vzniklo viac než sto hedge fondov, ktoré obchodujú výhradne s kryptomenami. Ešte viac tradičných investorov pokukuje po možnostiach nákupu.

Chcete viac takýchto článkov? Dajte nám like na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance